Sportowcy wspierają hospicjum. Wzięli udział w sesji do kalendarza

Najlepsi jastrzębscy sportowcy w niecodzienny sposób wspierają jastrzębskie hospicjum. Zdecydowali się wystąpić w sesji fotograficznej do kalendarza, ukazując piękno swojego ciała. 

Sportowcy wspierają hospicjum. Wzięli udział w sesji do kalendarza

Zdjęcia wykonane przez znaną jastrzębską fotografkę Magdalenę Kowolik pokazują piękno ludzkiego ciała, a właściwie jego detale. Patrząc na efekt końcowy nie od razu wiadomo, którego sportowca oglądamy. A przed obiektywem stanęła cała plejada jastrzębskich mistrzów: Mateusz Bryk, Jakub Popiwczak, Laura Grzyb, Kamil Jadach, Zbigniew Kiszka, Amelia Pisarczyk, Dawid Wiśniewski, Maciej Kłopotek, Oskar Kozieł, Dominika Szymik, Michał Domin i Krystian Korzański.

Skąd pomysł, aby w tak oryginalny sposób pomóc hospicjum?

- Jastrzębie-Zdrój to miasto mistrzów sportu. Nasi zawodnicy osiągnęli w ostatnim czasie niesamowite sukcesy - w tym tytuły mistrzowskie czy superpuchar. Jesteśmy z nich bardzo dumni. Jestem też pełna uznania dla aktywności  wolontariuszy, wspierających jastrzębskie hospicjum. Stąd też pomysł na akcję, która będzie wspierać inicjatywy z nim związane - wyjaśnia prezydent Anna Hetman.

Przed fotografką Magdalena Kowolik stanęło nie lada zadanie - pokazanie ciała sportowców w intrygujący sposób.

- Ta sesja wymagała od moich modeli odwagi.  Do zdjęć trzeba było się rozebrać, a to przekroczenie pewnej granicy. Ze sportowcami musiałam nawiązać relację. Zastanawialiśmy się wspólnie, w jaki sposób pokazać ciało, aby troszeczkę nawiązać do dyscypliny, którą reprezentują. Sesję rozpoczęliśmy od zdjęć w strojach sportowych i w ten sposób przełamaliśmy barierę. Finalnie podczas wykonywania tych fotografii było więcej zabawy niż skrępowania - mówiła fotograf Magdalena Kowolik.

Środki ze sprzedaży kalendarza zostaną przekazane na rzecz jastrzębskiego hospicjum. W czasie pandemii pomaga ono nie tylko chorym onkologicznie, ale również zmagającym się z koronawirusem.

- Gdy nastała pandemia podjęliśmy decyzję, że poszerzamy naszą działalność o pomoc chorym na COVID-19. Wypożyczaliśmy więc łóżka, koncentratory tlenu i inne urządzenia pomocne do opieki w domu  Zebrane środki przeznaczymy między innymi na zakup łóżek elektrycznych, antyodleżynowych materacy i ssaków -  wyjaśnia Grażyna Kuczera,  prezes Hospicjum Domowego im. ks.Eugeniusza Dutkiewicza SAC przy parafii św. Katarzyny.

Kalendarze będzie można kupić w siedzibie hospicjum w domu parafialnym przy parafii św. Katarzyny, na terenie krytej pływalni LAGUNA, - w Urzędzie Miasta (pok. 116A) oraz podczas wydarzeń sportowych. Pieniądze będą zbierane do puszek - minimalną wysokość datku określono na 20 złotych. W przypadku limitowanej edycji kalendarzy z autografami sportowców - na 50.

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Pies Barona Munchhausena (217.151. * .76) 10.01.2022 15:06

"Miejsce dla tych zdjęć jest być może w galerii"

Raczej w piwnicy. Amatorskie proby z jedna lampa blyskowa. Fotografka nie ma zadnego pojecia o swietle w fotografii.

~Ego (93.179. * .248) 10.01.2022 14:17

Przepraszam ale kalendarz jest po prostu brzydki i źle wykonany a dodatkowo użytkowo jest nieczytelny. Zastanawiam się czy na poziomie powiatu powinno się wydawać pieniądze na czyjeś fanaberie i wizje. Miejsce dla tych zdjęć jest być może w galerii, ale nie na kalendarzu, który przecież ma trafić do wszystkich. Moim znajomym i mi się po prostu nie podoba.

~Ego (93.179. * .248) 10.01.2022 14:02

Przepraszam ale kalendarz jest po prostu brzydki i źle wykonany a dodatkowo użytkowo jest nieczytelny. Zastanawiam się czy na poziomie powiatu powinno się wydawać pieniądze na czyjeś fanaberie i wizje. Miejsce dla tych zdjęć jest być może w galerii, ale nie na kalendarzu, który przecież ma trafić do wszystkich. Moim znajomym i mi się po prostu nie podoba.

~Bona (46.134. * .65) 09.01.2022 11:34

Czy naprawdę w dzisiejszym świecie wszystko musi być promowane golizną????

~Pies Barona Munchhausena (217.151. * .76) 08.01.2022 20:49

"ani to ładne ani artystyczne"

Wazne, ze logo z Turulem przykleili.

~Anżej (37.248. * .73) 08.01.2022 08:05

ani to ładne ani artystyczne. kolejne koszty za nasze. czy tam ktoś liczy koszty czy tylko rozdawnictwo na bzdety.

~Xxx (87.239. * .85) 07.01.2022 21:52

Pewnie polowa ludzi w hospicjum była by do uratowania gdyby nie polscy boChtrzy !

~ (80.188. * .244) 07.01.2022 11:21

Odwagi wymaga obrona ojczyzny przez uchodźcami, albo rzucenie się w pogoń za złodziejem, a nie pozowanie!

~Pies Barona Munchhausena (217.151. * .76) 07.01.2022 10:36

Fotografka z jedna lampa blyskowa.