Upominki i pamiątki na I komunię świętą

Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie w życiu każdego katolika. Przyjęcie sakramentu jest celebrowane w wielu rodzinach. Z pewnością wiele osób zaproszonych na przyjęcie komunijne zastanawia się, jaki prezent powinno wręczyć. Dowiedz się, jakie są najciekawsze upominki na tę okazję.

Upominki i pamiątki na I komunię świętą

Jaki prezent komunijny zamiast quada?

Historie związane z zakupem upominków komunijnych, które krążą po forach społecznościowych narosły już do miana miejskich legend. Niejednokrotnie słyszy się, że z okazji Pierwszej Komunii Świętej prezent powinien być kosztowny. Pojawiają się podpowiedzi, że właściwym wyborem będzie obdarowanie komunikanta co najmniej quadem, konsolą do gier lub nowoczesnym laptopem. Jednak warto zastanowić się, jak bardzo te przedmioty mają związek z przyjęciem sakramentu. Pierwsza Komunia Święta to w końcu kolejny krok na drodze młodego katolika do dojrzałości religijnej. Dlatego najlepiej wybrać prezenty, które będą przypominać o tym uroczystym wydarzeniu.

Liturgiczne prezenty komunijne

Zarówno chrzestni, jak i inni zaproszeni na uroczystość komunijnych mogą zdecydować się na prezenty z okazji Pierwszej Komunii Świętej związane z przyjęciem sakramentu. Wśród ciekawych propozycji na komunijne upominki, można wymienić następujące produkty:

Na rynku można znaleźć modlitewniki komunijne odznaczające się stylowym wykonaniem, które będą idealne w roli prezentu z okazji przyjęcia sakramentu. Doskonale przydadzą się w dalszej drodze duchowego rozwoju młodego katolika. Do tego możliwe jest wpisanie dedykacji, dzięki czemu obdarowane dziecko przez wiele lat będzie pamiętać, od kogo dostało modlitewnik. Ciekawą propozycją może być także wybór książeczki do komunii, która pomoże w zrozumieniu wagi przyjęcia pierwszego sakramentu. 

Wybór pięknych grafik nawiązujących do przyjęcia sakramentu pierwszej komunii to świetny pomysł na prezent. Obrazki komunijne można znaleźć w różnych stylach wykonania, dzięki czemu nietrudno o wybór idealnie dopasowanego produktu. Do tego ich atutem jest miejsce, w którym można zapisać datę przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej oraz imię i nazwisko komunikanta. W ten sposób taki prezent będzie w pełni spersonalizowany.

  • złoty lub srebrny medalik

Podarowanie złotego medalika to świetny prezent komunijny zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca. W zależności od gustu można wybrać wiele wzorów przedstawiających Matkę Boską lub krzyż. 

Najlepiej poszukać prezentów komunijnych w sklepach z akcesoriami liturgicznymi i dewocjonaliami, taki asortyment znajdziesz na stronie www.liturgiczny.pl. 

Upominki na Pierwszą Komunię Świętą

Wybór prezentu komunijnego powinien być wcześniej zaplanowany, zwłaszcza jeśli jesteś chrzestnym. Należy wziąć pod uwagę jednakowo upodobania komunikanta, ale też wagę tego religijnego wydarzenia. Warto zadbać, aby upominek mógł służyć przez wiele lat i przypominać o dniu, w którym przyjęto Pierwszą Komunię Świętą. Dlatego wybrany przedmiot powinien charakteryzować się doskonałym wykonaniem i wysoką jakością.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Pies Barona Munchhausena (178.27. * .27) 28.04.2022 19:04

Ciemnota i zabobon.