Najlepsze nosy są ze Śląska

W każdej z trzech kategorii zajęli czołowe pozycje. Funkcjonariusze ze Śląskiej Straży Granicznej pod koniec lipca wzięli udział w I Międzynarodowych Mistrzostwach Kynologicznych, rywalizację zakończyli z dużymi sukcesami.

Najlepsze nosy są ze Śląska
Rywalizację przeprowadzono w trzech kategoriach, w każdej z nich czołowe miejsca zajęli reprezentanci Śląskiego Oddziału SG

Jedenaście drużyn zgłosiło się do udziału w Międzynarodowych Mistrzostwach Kynologicznych, których pierwszą edycję zorganizował Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu, w dniach od 25 do 29 lipca.

Zawody, których celem była integracja środowiska przewodników psów służbowych z różnych służb mundurowych oraz popularyzacja współzawodnictwa, odbyły się pod patronatem Komendanta Głównego Straży Granicznej.

W Lubaniu zjawili się reprezentancji jednostek organizacyjnych Straży Granicznej, w tym drużyna ze Śląskiego Oddziału, a także przedstawiciele Policji, Żandarmerii Wojskowej oraz Państwowej Służby Granicznej przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Republiki Litwy oraz Republiki Czeskiej.

Rywalizację przeprowadzono w trzech kategoriach, w każdej z nich czołowe miejsca zajęli reprezentanci Śląskiego Oddziału SG:

  • w kategorii psów do wyszukiwania narkotyków I miejsce zajął mł. chor. SG Dariusz Korzecki z psem EASY
  • w kategorii psów do wyszukiwania materiałów wybuchowych i broni II miejsce zajął st. chor. szt. SG Artur Guzik z psem DIABEŁ
  • w kategorii drużynowej I miejsce zajęła drużyna ze Śląskiego OSG

Obecnie w Śląskim Oddziale Straży Granicznej pełni służbę 7 psów służbowych wyszkolonych do wyszukiwania narkotyków oraz do wyszukiwania materiałów wybuchowych i broni. Wśród nich są psy rasy owczarek belgijski, niemiecki oraz holenderski.

/na podst. mat.pras.
Zdjęcia OSS SG w Lubaniu/

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Buła (5.173. * .109) 04.08.2022 07:33

No na śląskiej są najlepsze nosy, cała noc na pełnych obrotach i z daleka wyniuchają jak ktoś się nerwowo zachowuje