GKS Jastrzębie triumfuje nad Motorem Lublin 2:1

Wygraną 2:1 zakończył się mecz GKS Jastrzębie z Motorem Lublin, który jastrzębianie rozegrali przed własną publicznością. Pierwsza połowa jednak nie wskazywała na zwycięstwo GKS-u.

GKS Jastrzębie wygrywa 2:1 z Motorem Lublin.

W pierwszej połowie wyglądało na to, że drużyna Motoru Lublin czuje się jak u siebie, a już w 7. minucie goście zdobyli pierwszego gola po rzucie wolnym. Jastrzębianie wyrównali wynik dopiero przed końcem pierwszej połowy. W drugiej połowie widać było już lepsze zgranie gospodarzy, co poskutkowało dobrym widowiskiem, ale też przyniosło już na początku (8. minuta drugiej połowy) gol Stanclika z rzutu karnego. Ostatecznie goście nie zdołali już wyrównać wyniku, mimo wielu prób i dobrych sytuacji podbramkowych. Grzegorz Drazik interweniował jednak bardzo skutecznie.

- Takie zwycięstwa nas budują, ale uważam, że tę drużynę buduje też każdy zdobyty punkt. Każdy remis i zwycięstwo jest dla naszego młodego i nowego zespołu bardzo ważne. Udało nam się obrócić niekorzystny wynik i wygrać, i za to chwała zespołowi. Myślę, że to na pewno będzie rzutować na przyszłość w pozytywny sposób - powiedział Mateusz Słodowy, kapitan GKS-u, cytowany przez służby prasowe klubu na GKSjastrzebie.com

GKS Jastrzębie - Motor Lublin 2:1 (1:1)
0:1 - Przemysław Szarek 7’
1:1 - Daniel Stanclik 41’
2:1 – Daniel Stanclik 54’ (rzut karny)

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Kacper Kawula, Mateusz Słodowy, Yevgeniy Zakharchenko, Bartosz Boruń, Przemysław Lech, Nataniel Wybraniec (60. Kamil Jadach), Natan Wysiński (60. Daniel Szymczak), Dawid Szkudlarek (33. Dominik Klimkiewicz), Daniel Stanclik, Szymon Gołuch.

Motor Lublin: Paweł Budzyński - Kamil Rozmus (74. Michał Żebrakowski), Przemysław Szarek, Piotr Kusiński (46. Marcel Gąsior), Mariusz Rybicki (46. Piotr Ceglarz), Rafał Król (k), Ezana Kashay (80. Damian Sędzikowski), Maksymilian Cichocki, Filip Wójcik, Sebastian Rudol, Leszek Jagodziński (74. Szymon Chomicz).