Harcerze opanowali OWN i pokazali swój styl życia [ZDJĘCIA]

W sobotę, 10 września, w Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego zorganizowano Harcerski Piknik Rodzinny - „Wesoła Farma”.  OWN tętnił życiem, było słychać harcerski gwar i wesołe piosenki. Atrakcji nie brakowało.

Harcerze opanowali OWN i pokazali swój styl życia [ZDJĘCIA]
Harcerski Piknik Rodzinny - „Wesoła Farma” na OWN. fot. K. Barczyńska-Łukasik

Harcerze opanowali OWN i pokazali swój styl życia [ZDJĘCIA]

Wrześniowym piknikiem jastrzębski Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego im. Józefa Kreta zainaugurował działalność w roku szkolnym 2022/2023. Miejscem wyjątkowej zbiórki był Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego.

- Nowy Rok szkolny, a więc rozpoczynamy pracę z dziećmi i młodzieżą - zuchami i harcerzami. Dzisiaj spotykamy się na pikniku, gdzie w czasie zabaw i przeróżnych konkurencji miło spędzamy czas. Na koniec spotkamy się przy tradycyjnym ognisku W dzisiejsze przedsięwzięcie są zaangażowane poszczególne drużyny, harcerze oraz rodzice. Taka impreza bardzo integruje - mówi komendant hufca phm. Barbara Niemczyk.

I rzeczywiście o to, aby ten wyjątkowy dzień przebiegł sprawnie i sprawił uczestnikom radość zadbała doskonale służba kwatermistrzowska, ale też rodzice młodych ludzi w mundurach.

- Jako mama Stefana i Stasia, chłopaków z drużyny wodniackiej pomagam w organizacji. Wraz z innymi rodzicami przygotowałam ciasto, które można spróbować za drobną opłatą. Suma, jaką zbierzemy przeznaczona jest na cele hufcowe. Muszę powiedzieć, że konkurencje przygotowane na ten piknik są tak ciekawe, że sama wraz ze znajomymi biorę w nich udział - mówi Ewelina Auguścik.

Były więc zawody w ubijaniu jajek na czas, powożeniu taczką z pasażerem, rzut do celu, ale można było też popływać łódką kanu po leśnym stawie, co szczególnie młodszym uczestnikom sprawiło dużo frajdy. Duże zainteresowani wzbudzały trzy alpaki, które przyjechały do Jastrzębia z zagrody Alpaki u Basi z sołectwa Ruptawa.  Finałem spotkania było ognisko, na którym nie mogło zabraknąć harcerskich piosenek.

Licznie przybyli harcerze zachwalali swoje drużyny.

- Już od dobrych kilku lat jest członkiem 23 Drużyny Harcerzy Starszych Knieja. Polecam tą drużynę każdemu, kto ceni kontakt z przyrodą i naturą. Wyjeżdżamy na obozy, zaliczamy różne sprawności. W wakacje byliśmy na obozie na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Piękne miejsce. Będziemy mieli, co wspominać. Każdego chętnego zapraszamy do nas. Można kontaktować się poprzez konto na profilu Facebook - 23 DSH Knieja - mówi harcerka Natalia, uczennica Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju.

W lesie na OWN nie zabrakło również mieszkańców miasta, którzy nie są związani z ZHP. Byli pod wrażeniem imprezy.

- Widać, że wszystko jest dobrze przygotowane. Kiedyś byłem w harcerstwie. Wspominam te czasy bardzo dobrze. Dzisiaj młodzież bardzo ciekawie spędza czas i ciągnie ich do munduru. To bardzo dobrze - mówi mieszkaniec sąsiadującego z OWN osiedla Chrobrego, który wybrał się na popołudniowy spacer.

Związek Harcerstwa Polskiego to największa organizacja skupiające dzieci i młodzież w mieście. Liczy około 250 członków z tendencję wzrostową. Zawsze, ale szczególnie teraz na początku roku szkolnego, można do nich dołączyć. Kontakt możliwy jest za pośrednictwem profilu na portalu społecznościowym Facebook, trzeba wpisać: Hufiec ZHP Jastrzębie-Zdrój im. Józefa Kreta.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].