Konkursy w internecie – hobby czy coś więcej?

Akcje promocyjne organizowane w internecie z miesiąca na miesiąc zyskują na popularności. Widzimy to zarówno z Polsce jak i w innych krajach świata. Skąd ten trend? Cóż, na pewno można wskazać przynajmniej kilka powodów. Jeden to nagrody. Niektóre o wartości, która przyprawić może o prawdziwy zawrót głowy. Czasami fundowany jest jakiś drobiazg,  ale nieraz, na zwycięzców czekają dużo bardziej atrakcyjne podarki. Mogą to być na przykład samochody osobowe, sprzęt elektroniczny, konsole do gier najnowszej generacji, vouchery do biur podróży, spore kwoty pieniędzy, itp.

Konkursy w internecie – hobby czy coś więcej?

Większość ludzi ma raczej pozytywne skojarzenia z konkursami internetowymi. Nic w tym dziwnego, bo łatwo tu coś miłego uzyskać bez ponoszenia ryzyka.

Ale osoby dopiero poznające ten świat, z pewnością będą się czuły nieco zagubione. Z jakiego powodu? Konkursów i loterii jest od groma, ale zdecydowanie nie wszystkie są godne uwagi.

Stąd jeśli Ty też jesteś początkujący, to najlepiej najpierw naucz się dobrze wyszukiwać aktualne konkursy. To jest dosyć łatwe ale jednocześnie wymaga odrobinę praktyki.

Kiedy znajdziesz interesujący konkurs, to od razu sprawdź termin przyjmowania zgłoszeń. Ta informacja będzie wskazana na stronie głównej konkursu czy loterii.

Druga istotna sprawa to wiarygodność organizatora danej promocji. Niestety, patologie można znaleźć dosłownie wszędzie. W świecie konkursów na szczęście jest to margines, niemniej warto być czujnym.

A zatem, jak poprawnie oszacować solidność danego organizatora? Cóż, nie jest to najłatwiejsze zadanie. Po pierwsze, zerknij czy na stronie internetowej konkursu znajdziesz wyraźnie wskazany regulamin. A w samym regulaminie zawsze powinny być wskazane najważniejsze dane organizatora oraz dodatkowo warunki udziału w konkursie lub loterii i nagrody dla zwycięzców.

Zobacz też, czy język stosowany na witrynie jest pozbawiony większych błędów. Każdy poważny organizator dba o ten aspekt, a oszust już nie.

Dobrym sposobem na dotarcie do sprawdzonych konkursów jest korzystanie z agregatorów konkursów. Są to zwykle bezpłatne portale, gdzie bez trudu odnajdziesz konkursy, loterie i promocje odsiane już przez doświadczonych moderatorów. Tym sposobem ograniczysz potencjalne ryzyko do minimum. Warto ułatwiać sobie życie, tak prostymi sposobami.

Rozpoczynając przygodę z konkursami, zwróć także swoją uwagę na kategorię konkursu czy promocji. Jest ich bowiem całkiem sporo. Najważniejsze z nich:

a) Foto

b) Plastyczne

c) Adresowane do dzieci

d) Na kanałach social media

e) Kreatywne

f) Łatwe

g) SMS

Wskazana powyżej kategoryzacja jest powszechnie spotykana. Znajdź konkurs, który zaszeregować można do grupy, która najlepiej Ci pasuje i spróbuj przygotować pracę konkursową, którą oczarujesz jury. Jeśli jesteś rodzicem, to zwróć uwagę, że konkursy dla dzieci są adresowane do najmłodszych, ale zgłoszenie powinno być zawsze wysłane przez osobę dorosłą lub pod jej nadzorem.

Wygranie wszystkich konkursów jest po prostu niemożliwe. Ale część z nich – jak najbardziej.

Istotna jest żelazna wytrwałość a także jakość produkowanych przez uczestnika zgłoszeń konkursowych.

No chyba, że weźmiesz udział, w aktualnych konkursach z nagrodami, w których wszyscy zwycięzcy wyłaniani są w drodze losowania. W takim wypadku pozostaje Ci tylko z całej siły trzymać kciuki aby w końcu los się uśmiechnął. I tego bardzo serdecznie Ci życzę.

Materiał zewnętrzny