Wieczorem zabrzmią strażackie syreny. W hołdzie dla strażaka, który odszedł w czasie służby

Strażacy z regionu przekazują, że o godzinie 18:00 jednostki PSP i OSP uruchomią sygnały świetlne i dźwiękowe w hołdzie dla strażaka z jednostki w Grudziądzu, który zmarł w czasie pełnienia służby.

Wieczorem zabrzmią strażackie syreny. W hołdzie dla strażaka, który odszedł w czasie służby
Ogn. Paweł Chyła odszedł w wieku 36 lat. / fot. PSP Grudziądz

Ogn. Paweł Chyła, funkcjonariusz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu, odszedł w środę o poranku (21.09.). O sprawie poinformowała Państwowa Straż Pożarna:

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że dziś rano podczas pełnienia służby zmarł ogn. Paweł Chyła, funkcjonariusz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu.

Służbę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu rozpoczął w 2007 r., w latach 2010-2013 r. zajmował stanowisko młodszego ratownika kierowcy, a od 2013 r. jako dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Grudziądzu.

Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak w imieniu własnym i całej społeczności strażackiej składa głębokie wyrazy żalu i współczucia dla rodziny oraz bliskich zmarłego.

Z ogn. Pawłem Chyłą żegnają się również jego koledzy:

Popularny "Junior" był dyżurnym w Stanowisku Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Grudziądzu. Paweł kontynuował rodzinne tradycje strażackie, które rozpoczął jego brat Sławek – obecnie zastępca dowódcy JRG 2 w Grudziądzu. Służbę w naszej komendzie rozpoczął pod koniec 2007 roku. Z niewiadomych przyczyn wczoraj rozpoczęty 24-godzinny dyżur był jego ostatnim. Służbowo sumienny pracownik - tytan zdalnej pracy przy działaniach ratowniczo-gaśniczych. Prywatnie serdeczny kolega z ciętym angielskim humorem. Łączymy się w bólu z rodziną Pawła szczególnie z żoną i małą córeczką. Żadne słowa nie wyrażą pustki jaką już odczuwamy - napisali na fanpage'u komendy.

Strażacy w całym kraju uhonorują strażaka, o godzinie 18:00 włączone zostaną sygnały świetlne i dźwiękowe.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
wnikliwy 22.09.2022 06:07

Co to ma być? Czy tylko strażak umarł w pracy? Ludzie opamiętajcie się,jeszcze bym zrozumiał że w akcji,ale przy przyjmowaniu telefonów,no nie to cyrk

wnikliwy 21.09.2022 22:24

Do poniżej @ nie do końca można się zgodzić,że straży pożarnej można zaufać,tak jak w każdym środowisku są też czarne owce,niedawno opisywana sprawą w mediach,a i na naszym terenie toczyła się sprawą pedofilska w tym środowisku, chodziło o Radlin,sprawą jakoś ucichła

~Czernobyl_bis (46.134. * .164) 21.09.2022 18:59
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Nie do końca. Dostali tabletki jodku sodu, które jak widać okazały się trucizna. Rząd chce nas zabić. Nie udało się szczepionkami, uderza tabletkami. Pozdrawiam. Apokaliptyczny Boguś

~yggiH (31.0. * .231) 21.09.2022 14:36
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Straż Pożarna to jedyna instytucja której można w tym kraju jeszcze zaufać.