Co można zrobić, żeby dziecko nie zgubiło ani nie uszkodziło telefonu?

Nie tylko dorośli potrzebują telefonów – dzieci także, w tym na przykład do kontaktu z rodzicem podczas samotnych powrotów do domu. Tego typu urządzenia bywają kosztowne, a dzieci niestety, przez swoją nieostrożność, gubią telefony, upuszczają je na twarde podłogi i tłuką ich ekrany. Czy jest coś, co można zrobić, żeby powierzony dziecku sprzęt był bezpieczny w jego rękach? Choć nie na wszystko można mieć wpływ, warto przede wszystkim odpowiednio zabezpieczyć telefon.

Co można zrobić, żeby dziecko nie zgubiło ani nie uszkodziło telefonu?

Ochrona telefonu – etui i szkło hartowane

Etui i szkło hartowane to podstawowe akcesoria do telefonów komórkowych zalecane nie tylko dla dzieci, ale także i dorosłych. Pomagają one chronić urządzenie przed uszkodzeniami i to dokładnie tymi, które zdarzają się najczęściej. Co jest jedną z najczęstszych awarii? Pęknięcie ekranu, który w nowych modelach telefonów staje się coraz większy, a więc i podatny na uszkodzenia. To dlatego przyklejenie do niego ochronnego szkła hartowanego staje się wręcz koniecznością, która może w przyszłości oszczędzić kosztów napraw czy wymiany sprzętu.

Niezbędne pod kątem ochrony jest także etui na telefon komórkowy. Odpowiednio zabudowane chroni boki i kąty ekranu oraz tył urządzenia, który w wielu modelach bywa pokrywany szkłem. Ponieważ na etui mogą znaleźć się dowolne nadruki w formie napisów, wzorów i grafik, warto pozwolić dziecku samodzielnie wybrać model dla siebie.

Czy dziecko wie, jak chronić swój telefon?

Nie przed każdym zagrożeniem można zabezpieczyć telefon dziecka. Powierzając mu taki sprzęt, warto mu zaufać, szczególnie jeśli wcześniej nie gubiło żadnych wartościowych rzeczy. Niech takie zaufanie rozpocznie się jednak od rozmowy i przedstawienia dziecku, jak powinno obchodzić się z telefonem, żeby go nie uszkodzić, i co może zrobić, żeby uchronić się przed jego kradzieżą.

Pod kątem ryzyka kradzieży, warto poinstruować dziecko, jak powinno nosić przy sobie telefon. Plecaki szkolne zwykle posiadają małe kieszonki wewnątrz głównej przegrody, przez co schowane w niej przedmioty nie są widoczne ani łatwo dostępne z zewnątrz. Telefonu nie powinno się nosić w kieszeniach zewnętrznych, a w szczególności w tych, które przez wykonanie z siatki od razu zdradzają swoją zawartość.

Warto także wyjaśnić dziecku, jak delikatne są urządzenia takie jak telefon komórkowy i jak łatwo jest je uszkodzić. Dzieci często nie zdają sobie sprawy, że upuszczenie albo zalanie telefonu może powodować poważne awarie.

Opcje lokalizacji i blokady zgubionego urządzenia

Coraz więcej modeli smartfonów umożliwia zlokalizowanie urządzenia w przypadku jego zgubienia czy kradzieży. Co ważne, żeby mieć dostęp do tych funkcji, w większości przypadków konieczne jest wcześniejsze stworzenie odpowiedniego konta na urządzeniu. Najczęściej jest to konto, do którego można zalogować się z dowolnego urządzenia na stronie producenta telefonu i, w razie problem z jego znalezieniem, sprawdzić lokalizację.

To bardzo ważne, żeby zrobić to jak najwcześniej. Jeśli na telefonie nie zostaną włączone odpowiednie opcje, jego późniejsza lokalizacja może nie być możliwa. Koniecznie należy także zachować dane do logowania konta zalogowanego na urządzeniu, aby móc uzyskać do niego dostęp na przykład z domowego komputera. Opcje ułatwiające znalezienie i szybkie zablokowanie zgubionego telefonu komórkowego często proponują także operatorzy.

Materiał zewnętrzny

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Obywatelka24 (91.204. * .100) 27.09.2022 01:44

Telefon dla dziecka? Jak najprostszy model - tani (nie ma wielkiej straty gdy zgubi, złodzieje też go nie wezmą), wytrzymały - i tu jest problem, bo mało jest typów "tanich a pancernych". Żadnych fejsów, yutubów - trudno - dziecko będzie "wykluczone" (a może będzie toptrendy). Jak się nauczy SZANOWAĆ i pilnować - można mu kupić trochę lepszy. Ale nie kupujcie od razu iPh..a14 czy innych topowych modeli (to kuszenie złodziei). Abonament bezwzględnie tani z MAŁĄ ilością GB (żeby nie siedziało non stop na fejsie, yt, tiktoku) ale z 1-2 numerami bez limitu (do rodziców).

~Irasiad (178.27. * .69) 26.09.2022 23:02
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem