Trwa konkurs na dyrektora teatru w Rybniku

Prezydent Rybnika Piotr Kuczera ogłosił konkurs na dyrektora Teatru Ziemi Rybnickiej. Zobacz, czego wymaga się od kandydatów na to stanowisko.

Trwa konkurs na dyrektora teatru w Rybniku
W 2016 roku dyrektorem Teatru Ziemi Rybnickiej został Michał Wojaczek (na zdj). Fot. arch. Nowiny.pl.

Wykształcenie wyższe magisterskie (humanistyczne lub z związane z zarządzaniem/zarządzaniem w kulturze), doświadczenie w realizacji projektów kulturalnych oraz zarządzaniu zespołem, a także znajomość lokalnych i krajowych środowisk twórczych - to tylko część wymagań stawianych kandydatom na dyrektora Teatru Ziemi Rybnickiej.

Oprócz tego kandydaci powinni przygotować pisemną koncepcję funkcjonowania Teatru Ziemi Rybnickiej obejmującą okres minimum trzech lat, która uwzględniałaby wizję rozwoju dzialalności tej instytucji.

Dokumenty aplikacyjne można składać do 30 listopada. Więcej informacji w Biuletynie Informacji Publicznej.

Ludzie

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Arteks 28.11.2022 10:58

@ŚmiechuWarte - Teatr Ziemi Rybnickiej to jeden z najbardziej niepowtarzalnych obiektów architektury i kultury na Górnym Śląsku. Warto wiedzieć, że został zaprojektowany przez wybitnych architektów, ma jedną z największych scen w Polsce, a pod względem widowni jest większy od Teatru Śląskiego w Katowicach. Jest to obiekt w którym odbywa się najwięcej imprez kulturalnych w tym spektaklów teatralnych w ROW. Jest to jedyny obiekt który nadaje się do nagrywania imprez czy koncertów Live. Wczoraj w najlepszym pasie antenowym 20.00-22.00 w Polsat była puszczana gala tegorocznego Ryjka. Obiekt absolutnie godny zazdrości!!!

~do_śmiechu_warte (31.179. * .1) 25.11.2022 15:16
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~ŚmiechuWarte (31.179. * .1) 24.11.2022 10:47

Jakiego kurła teatru???
To przecież zwykly Dom Kultury!!!
Niczym się nie różniący od WCK.
Czy w Rybniku wszystko musi być nazywane ponad stan, razy 10. W Rybniku nawet budowa bloku z mieszkaniami 35 m2 nazywa się budową apartamentowca.
I na koniec, jezeli ten betonowy klocek bez żadnej historii jest teatrem, to proszę wymienić choć jednego aktora tego "teatru".