Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°17°
Sklep Medicanna
5 września 2018, Publicystyka

Ligas: "Jastrzębie potrzebuje zmiany"

Ligas: "Jastrzębie potrzebuje zmiany"
fot. ze zbiorów Jarosława Ligasa

Jarosław Ligas kandyduje na urząd prezydenta z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Przekonuje, że chce zmienić Jastrzębie i jest alternatywą wobec dwóch głównych kandydatów rywalizujących o zwycięstwo.

Dlaczego zdecydował się pan kandydować na urząd prezydenta miasta?

Moja kandydatura jest efektem osobistego przekonania, że Jastrzębie-Zdrój może być zarządzane efektywniej. Tak, by mieszkańcom żyło się lepiej. Decyzja, by stanąć w szranki o urząd prezydenta była konsekwencją moich obserwacji, rozmów ze znajomymi i przekonania, że mam wystarczające kwalifikacje do sprawowania urzędu. Jakie to obserwacje? Choćby takie, że inne miasta regionu rozwijają się znacznie szybciej, jak chodzi o gospodarkę, infrastrukturę i jakość życia mieszkańców. Nam pozostała niechlubna rola ostatniego w peletonie. Tego, z czerwoną latarnią.

Chce pan zmienić miasto. A konkretnie, na jakich płaszczyznach?

Mój program to pięć punktów, jak pięć palców jednej dłoni. Dłoń jest sprawna, gdy wszystkie palce są sprawne. Gdy któryś jest złamany albo wybity, wtedy dłoń nie działa dobrze. Te punkty to srebrna rewolucja; przyjazna przestrzeń miejska; biznes, edukacja, innowacje; publiczny transport i komunikacja; program dla sołectw. Ostatnim elementem jest program dla kobiet. O nim chciałbym powiedzieć nieco później.

Mówi pan o srebrnej rewolucji. Na czym ma polegać?

Tu chciałbym się cofnąć do początków naszego miasta. Zjechali do niego ludzie z wszystkich powiatów ówczesnej Polski. Każdy z bagażem swoich marzeń i nadziei. Byli różni, ale wszyscy wyrażali to samo przekonanie. Wiedzieli, że to jest ich miejsce na ziemi. Dziś Jastrzębscy Pionierzy są osobami w wieku podeszłym. Są bogatsi o wiele lat pracy i doświadczeń. Chcę stworzyć platformę do wymiany między pokoleniami. Każde pokolenie ma coś do zaoferowania innym. Niewątpliwie doskonałym miejscem do tego może być Uniwersytet Trzeciego Wieku. Zależy mi, żeby w jego zajęciach uczestniczyło więcej mężczyzn.

Srebrna Rewolucja to również rozwój ekonomii społecznej. To nic innego, jak spółdzielnie socjalne, gdzie osoby wykluczone, niezaradne życiowo dostają szansę na pracę i godziwe życie. Podam przykład. W Częstochowie, gdzie pracownicy spółdzielni sprzątają tereny miejskie, do szefa spółdzielni przyszła kobieta, by móc się pochwalić, że dzięki pracy tamże, po raz pierwszy od lat mogła iść do fryzjera i kosmetyczki. Poczuła się jak człowiek. To są rzeczy ważne. Miasto musi dbać o wszystkich. Dzięki temu nie tworzą się getta. Nie dochodzi do rzeczy straszliwej, którą jest dziedziczenie biedy. Nikt, ale to nikt nie może być wykluczony.

Innowacje w mieście. Dokładnie, na czym to ma polegać?

Powiem najprościej, jak to jest możliwe. Innowacje to klucz do tego, by młodzi ludzie chcieli zostać w naszym mieście. To nowoczesny park technologiczny, gdzie mogą rozwijać się startupy z zakresu nowoczesnych technologii. To szkoła wyższa. Może być prywatna. To nie ma znaczenia, która będzie kształciła inżynierów, choćby z robotyki i informatyki. To wreszcie dualny system kształcenia w szkołach średnich. Niech młodzi zdobywają zawód w szkołach zawodowych. Niech się nie boją pójścia do zawodówek. To im, w żaden sposób nie zamyka kariery, a daje zawód. Dualne szkoły to takie, gdzie pracodawca jest bezpośrednio zaangażowany i zainteresowany tym, by wykształcić wysoko kwalifikowanych fachowców.

Panuje przekonanie, że wszystko rozegra się pomiędzy kandydatami PO i PiS. Jak pan widzi swoją szansę w wyborach?

Powiem ironicznie, że wszystko się już rozegrało pomiędzy PO i PIS w obecnej kadencji. Mieszkańcy doskonale pamiętają batalię o stworzenie przyjaznego i nowoczesnego centrum. Pani prezydent obstawała za Domem Solidarności w dzielnicy Zdrój. Radni PIS obstawali za byłą szkołą na ulicy Kaszubskiej. Dwa odmienne zdania i żadnej woli do tego, by w imię dobra wspólnego pójść na ustępstwa. Jeżeli któraś ze stron uznała, że wygrała w tym sporze, to na pewno przegrali mieszkańcy. Przykładów jest więcej. Nierozwiązany problem komunikacji miejskiej, czy terenów pokopalnianych.

Jak widzę swoje szansę? Potrafię i chcę porozumieć się z każdym, gdy celem jest miasto. Dla mnie to bez znaczenia, czy ktoś jest partyjny, czy bezpartyjny. Masz pomysł? Dawaj go na tapetę! Zobaczymy, co można zrobić.

Jakie ma pan doświadczenie zawodowe, społeczne?

Mógłbym powiedzieć, że za moją osobą przemawia doświadczenie samorządowe, praca w Urzędzie Marszałkowskim, czy uzyskane dyplomy. Ale to są tylko suche dane. To może zostać dopiero zweryfikowane później.

Moim atutem jest również program dla sołectw. Sprawa jest banalnie prosta. Osiedla się wyludniają. Sołectwa zaś, stają się coraz ludniejsze. Nie można zapominać o tym. Mam również pomysły na wsparcie ochotniczych straży pożarnych. Strażak biegnie tam, skąd inni uciekają. Potrzebne są nowe wozy bojowe. Temat ten znam doskonale. Sam jestem strażakiem ochotnikiem.

Inna sprawa to program dla jastrzębskich kobiet. O wsparciu in vitro i naprotechnologii, akceptowanej przez Kościół katolicki, już mówiłem na konwencji wyborczej. Każde działanie, którego celem jest pomoc w przyjściu na świat młodego mieszkańca jest warte tego, by je promować. To często są wielkie dramaty dla małżeństw. W mieście powinno powstać stanowisko pełnomocnika ds. kobiet. Osoby otwartej na kobiece sprawy i dostępnej dla nich. To stanowisko pełnić będzie kobieta. Jeszcze jedna sprawa z tego zakresu. Chcę by odpowiednie służby były przeszkolone w zakresie przeciwdziałania agresji domowej. Trudno sobie wyobrazić dramat kobiet, które mieszkają pod jednym dachem ze swoimi oprawcami. Miasto musi powiedzieć stop przemocy!.

Czy poparcie SLD dla pana osoby nie zniechęci części mieszkańców do pana, jako kandydata partyjnego?

Szczerze? Oczywiście, że tak. Tak samo jak część mieszkańców nie będzie chciała głosować na PiS a inna część nie wyobraża sobie głosowania na kandydata PO. Takie są realia. Na szczęście wybory samorządowe rządzą się swoimi prawami. Znacznie bardziej liczy się człowiek, jego dokonania i jego program. Nie odczuwam ciężaru poparcia ze strony SLD. Czuję pomoc i sympatię nie tylko ze strony działaczy, ale wielu mieszkańców. Jest to dla mnie bardzo miłe zaskoczenie, że spotykam się z tyloma głosami wsparcia ze strony mieszkańców. Wierzę, że przełoży się to na ich głosy i zwycięstwo w wyborach samorządowych. Jastrzębie potrzebuje zmiany! 

 

Materiał wyborczy Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem

Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (54)
Dorota27.09.2018 13:26

Artykuł mi się podoba, każdy się obawia co będzie po...
Przed wyborami obietnice, ja jako mieszkanka Jastrzębia i Sołectwa Moszczenica pytam co z drogami ..

Najważniejszy temat , o którym nikt nie mówi co z obietnicami ŚDS Środowiskowy Dom Społeczny, dla zainteresowanych powinien zostać wyremontowany budynek przy szkolnej dla dzieci dorosłych, pamiętajmy że są wśród nas dzieci niepełnosprawne które są dorosłe ale one dla rodziców zawsze będą dziećmi , potrzebują pomocy rodziców, rodziny a przede wszystkim zainteresowania WŁADZ Jastrzębia, osobiście mam żal, że Pani Hetman obiecała a nie dotrzymuje słowa o remoncie budynku DNiR przy ulicy Szkolnej 1. Nie interesują nas rodziców przepychanki polityczne, zawsze tracą NASZE DZIECI. Stara szkoła nr 11 ulica Szkolna 5 pięknie została wyremontowana, proszę zobaczyć w jakim stanie pozostał budynek DNiR - tam pozostały dorosłe dzieci , które czekają na zainteresowanie i wsparcie.. Dla mnie Pani Hetman straciła wiele w oczach, w tym roku nie oddam na obecną Prezydent głosu. Proszę Radę Miasta o zainteresowanie , może należałoby zweryfikować ile kosztował remont szkoły przy ulicy Szkolnej 5.

gość11.09.2018 22:33

Na pewno lepszy kandydat niż pani Hetman. Jednak najlepszym lekarstwem na to Miasto jest jedynie Pan Łukasz Kasza!

zły11.09.2018 14:32

Albo tu wysyp czerwonych, albo jakiś trol klepie pod różnymi nickami.
Wszystko co czerwone w polityce jest złe. Kropka.

Krystian10.09.2018 0:20

Nie jest to wymarzony kandydat, ale z pewnością dużo i lepszy od Hetman. Będę za Panem albo za Przewodniczącym Kaszą!

...09.09.2018 21:54

Tak potwierdzam : Tylko Pani Hetman daje gwarancję na rozwój Jastrzębia.

do Gość 19:5408.09.2018 20:08

Każdy jest lepszy od Kaszy haha

Gość08.09.2018 19:54

Ligas lepszy od Kaszy. Wiem, bo słuchałem dziś konwencji i nie dało się tego zdzierżyć.

jaś 07.09.2018 17:33

brednia, Jastrzębie już ma zmianę i nie chcemy komunistów.

Mieszkaniec 07.09.2018 17:15

Szanuję Pana za to, że się Pan nie przefarbowal na samorządne gołębie. Ma Pan glos!

urzędnik07.09.2018 10:05

Panie Ligas dziękuję za precyzyjną odpowiedź na pytana zadane w moim komentarzu. Jest Pan na razie jedynym kandydatem,który poważnie traktuje wyborców. Szkoda ,ze mieszkańcy i pozostali kandydaci nie rozumieją, że do sprawnego zarządzania miastem potrzebna jest kompetentna, dobrze wyksztalcona i oplacana kadra administracji.

obserwator07.09.2018 6:29

Tylko Pani Hetman daje szansę na rozwój. A dla malkontentów mam powiedzenie: "Nie od razu Kraków zbudowano"...

Miastowy06.09.2018 21:21

Pan Ligas to jedyny kandytan który wie o co chodzi w samorządzie I jak nim kierować I pozyskiwać środki dla miasta czyli dla nas. POPIERAM w 100%

mały żuczek06.09.2018 20:01

Jastrzębie potrzebuje zmiany a prawie 4 lata partia tgo pana współrządziła Jastrzębiem?
ktoś może to małemu żuczkowi wytłumaczyć.

Mieszczuch06.09.2018 19:12

Pan Kasza na bilbordach mówi " rozmawiajmy o mieście" W Jastrzębiu Panie Kasza czas na rozmowy minął tu trzeba brać się za robotę.

Gość06.09.2018 16:45

Jastrzębie nie głosuje na partię a na osobę i to już sprawdzoną. Tylko Pani Hetman chce to miasto odmienić

Gość06.09.2018 14:20

Ten pan nie wie, co się dzieje w Jastrzębiu.na Górnym się już 'przejechali" na OSP i na prezesa tej organizacji nie zagłosują.

mieszkaniec06.09.2018 14:19

Szkoda kasy na II turę. Wygra w I turze obecna p. Prezydent. Nikt jeszcze tyle nie zrobił dla naszego miasta co ona. Przekonacie się jastrzębianie!

kas06.09.2018 13:09

Wlaściwie w kązdej kategorii wygrywa łukasz Kasza. Mam nadzieje, że wygra w pierwszej turze.

kopalnia06.09.2018 13:07

śmieszy mnie ta kandydatura ale i tak lepsza niż ówczesna Pani Prezydent :)

z Jatrzębia06.09.2018 9:55

jedyna rozsądna i logiczna opcjia to Lukasz Kasza z PiS.

iza06.09.2018 7:17

nareszcie jakiś mądry, merytoryczny Prezydent

wyborca06.09.2018 6:33

Tylko Pani Anna Hetman gwaratuje rozwój miasta!

trololo06.09.2018 2:37

Jak można głosować na SLD?

Gość06.09.2018 2:13

należy logicznie spojrzeć na to co było jest, popatrzeć również w przyszłość ... nie ważne jest w mieście kto jest z jakiej partii . Tylko kto jak potrafi nim rządzić i współpracować z radnymi i ewentualna opozycją... na dzień dzisiejszy nie ma lepszego kandydata od pani Anny jak by nie spojrzeć coś sie zmienilo w mieście na plus pod jej rządami ,gdyby nie bliźniak hamulcowy z swoją świtą to mogło by być więcej ....ale niestety panowie matusiakowie są opentani parlamentem i partią a nie samorządem i miastem. Przez x lat tułali się jako działacze spółdzielni ... radni a mało co zrobili... przytulali sie sie np do janeckiego i tez nic z tego nie wyszło.... o lewicy sie nie wypowiadam bo "smiech na sali" bohaterowie tymu pan szereda obecnie w pis mówi wszystko.....tacy ludzie nie powinni mieć w ogóle głosu , marionetki bliźniaków albo pana slawika wladcy lewiatanu tez nie bo to gra o własne interesy... Pan kasza to takie przedłużenie ręki starych wyjadaczy myślących ze jak mlody to elektorat młodzieży zagłosuje na niego...a niestety nie bo znamy pana kasze z liceum i gwiazdorem to on nie był a pozatym stare przysłowie mówi że " z kim sie zadajesz takim się stajesz"...należy spojrzeć co pani Anna zrobiła teraz i jakie rokowania ma na dziś i dalekie jutro.... chyba nie trzeba mówić ze 100% przebiła wszystkich , przynależność partyjna ,sympatyzowanie z kimś w wyborach samorządowych nie ma znaczenia!!! liczy sie kto co robi dla miasta!!

Ľë?ňçýô05.09.2018 23:15

Naobiecywać każdy może, jeden lepiej, drugi trochę gorzej. A skąd na to pieniądze?

gość 05.09.2018 21:47

Oczywiście, że potrzebuje, ale na pewno nie będzie zmieniał tego miasta Ligas!!! Z góry wiadomo, kto wygra. Stawiamy na młodych i bardzo zdolnych.

Paolas05.09.2018 20:38

Panie Ligas SLD i lewica to dinozaury. Czerwone środowisko jest już na wymarciu. Mogliście spróbować wspólnie z samorządne Jastrzębie zrobić jakiś otwarty komitet wyborczy. Nie życzę wam źle, ale szału nie będzie. I tak jesteście zależni od PiS.

Gość05.09.2018 19:41

Wątpię w uczciwość wyborów

Krystyna05.09.2018 19:24

Ktos konkretny nie Szymańska nie Kasza. Nie Hetman dość ustawki w Jastrzębiu. Owsiak wykreował kandydata który nie potrafi nic powiedzieć. Rzecznik na kampanię w brudnych trampkach to jest jakaś kpina i brak szacunku do wyborców. Buty to wizytówka człowieka.

Krzysiek05.09.2018 18:53

Ciekawy kandydat. Inne spojrzenie na potrzeby miasta. Dobrze ,ze kandydatów wielu będzie się działo.

Gość05.09.2018 17:55

Ludzie to nie jest artykuł o urzędnikach, tylko o pomyśle na miasto. Kandydat przedstawia całkiem ciekawe propozycje - np ta o dualnym kształceniu.

Adam05.09.2018 17:20

Zapraszam tych wszystkich, którzy uważają urzędników za pasożytów na miesiąc do pracy w urzędzie bez względu na to w jakim miejskim, marszałkowskim czy wojewódzkim (wszędzie płacą podobnie). Jak ktoś przebranie przez te wszystkie przepisy, procedury służby przygotowawcze, egzaminy to potem może rzucać takimi głupimi epitetami.

Gość05.09.2018 15:48

Srebrna rewucja - to brzmi całkiem ciekawie :)

Gość05.09.2018 15:25

Lewica to przyszłość Polski i tego miasta. Gonmy pisowską zarazę.

DAJMY IM CZERWONĄ KARTKĘ !!!05.09.2018 14:56

Każda opcja będzie dobra byleby tylko nie wyznawcy szczerbatego gnoma i biznesmana z Torunia !!!!
Teraz chcą rozmontować Polskę od środka aby zniewolić całkowicie społeczeństwo
Tak aby mieć bezwzględną władzę i trzymać ludzi za pysk.
Idżmy koniecznie na wybory chociaż nie ma na razie gwarancji , że odbędzie się uczciwe
liczenie głosów

Gość05.09.2018 14:54

Dobrze mówi, bełkot to kasza

Ewyborca05.09.2018 14:44

Miałem na Pana oddać głos, ale nie na szans. To co Pan tutaj mówi to tylko wyborczy bełkot. Równie dobrze mógł Pan dodać, że postara się Pan o fabrykę BMW albo Audi. Tylko że oni akurat wolą budować na Węgrzech. Jastrzębie poza gornictwem nie istnieje i nie ma co marzyć o wielkich inwestycjach.

Radio Teheran05.09.2018 14:15

@urzędnik

Jeszcze male uzupelnienie. Pracownik w firmie prywatnej jest czlowiekiem wolnym, nie pasuje u jednego pracodawcy, szuka pracy u innego, czesto po drodze samodzielnie podnoszac kwalifikacje. Naturalna kolej rzeczy.
Urzednik bedzie jeczal, ze mu zle, bo wie, ze na rynku pracy wolnych ludzi bylby outsiderem, bo nic nie potrafi robic a i czesto mlodosc juz nie ta. Wie rowniez, ze najmniejszy awans w kierunku poprawy swojej sytuacji (np. zza biurka do kosiarki) wiaze sie z wysilkiem, ktorego podejmowac nie zwykl.

Radio Teheran05.09.2018 14:05

@urzędnik
"dlaczego pracownik Urzędu Miasta w Jastrzębiu Zdroju otrzymuje wynagrodzenie za miesiąc pracy niższe niż niewykształcony robotnik w firmie koszącej trawę"

Juz spiesze z wyjasnieniem.
Otoz wynagrodzenia w firmach reguluje rynek. Pracownicy wykonuja konkretne uslugi (lub produkcje), ktore mozna sprzedac. Powstaje tzw. wartosc dodana.
Urzednik pozerajacy wytworzona wartosc jest w gospodarce rynkowej pasozytem. Wynagrodzenie ustalaja przerozne regulacje a nie rynek. Dlatego, ze ilosc urzednikow jest nadmierna, wynagrodzenie nie moze byc zbyt duze. Taka masa wynagrodzen w kupie to juz solidna moneta. W skrocie: skoro obywatel wybral postawe pasozytnicza i nie zamierza nic wytwarzac dla dobra ogolu, pieniadze nie naleza sie.

XD05.09.2018 13:58

"My jej nie chcemy i na Łukasza KASZĘ zagłosujemy - młody, wykształcony, nieprzeciętnie zdolny i nie musi się niczego uczyć!!!!"
Młody, wykształcony, bez życiowej wiedzy, musi się duży nauczyć a przede wszystkim zerwać z Matusiaka mi który na siłę go próbują promować. I tak oni za nim stoją tak jak Kaczyński za Szydło czy Morawieckim. Taka kukiełka.
Panie Ligaw, szanuje Pana ale niestety rozgrywka bedzię między Hetman a Kaszą. Tak to wygląda. Jak oddaję głos na Hetman.

Gosc05.09.2018 13:41

Co on gada. Jak zamierza zrobić to co obiecuję. Dość bajeczek o eldorado w Jastrzębiu.

Jarosław Ligas05.09.2018 13:33

Bardzo dziękuję za opinie. Chciałbym odnieść się do jednej, w której to osoba pod nickiem "urzędnik" poruszyła bardzo ważną kwestię, a mianowicie zarobków w jastrzębskim samorządzie. Nie potrafię odpowiedzieć dlaczego dzisiaj pracownik samorządowy zarabia mniej niż dieta radnego, czy osoba nisko wykwalifikowana w firmie komercyjnej. Ale wiem jedno, że dla mnie kapitał ludzki, jej merytoryczne przygotowanie, odpowiedzialność musi być dobrze wynagradzana. Zapewniam, że jeśli mieszkańcy zaufają mi i powierzą kierowanie samorządem, to minimalna podstawa pracownika będzie wnosić 3.000 zł brutto plus pochodne. Taka stawka występuje w samorządzie wojewódzkim i jest optymalną. Miłego dnia.

Jakub Szela05.09.2018 12:25

A może czas na kogoś spoza układu PO i PiS. Gość nie jest nauczycielem. To duży atut!

do gość 7:4905.09.2018 11:55

Panie Kasza! Niech pan przestanie się ośmieszać swoimi głupimi reklamami. Już pan pokazał, że nic pan nie potrafi.

Tak?!05.09.2018 11:50

Należy się pozbyć takich ludzi jak Ligas. SLD już pokazała co potrafi. Niszczenie to ich specjalność. Tak jak ludzi z PiS. Opowiadanie bzdur i wielkie obiecanki, to ich specjalność. Poza tym niczego nie potrafią. Ale rwać się do władzy, nie oszczędzając forsy żeby wygrać, bardzo chętnie.
I Ligas i Szymańska mają służyć PiS-owi do rozdzielenia głosów tych wyborców, którzy nie chcą głosować na PiS.
A po kiego nam rynek? To jest przeszłość w starych miastach. Rynek niczego nam nie da. Co widać wśród inwestorów. Ci którzy chcą rynku, nich zainwestują i wybudują budynki wokół tego rynku. Nikt nie chce. Decyzja o rynku nie może być zarządzeniem władz miasta tylko inwestycją prywatną. Tak jak to było w historii miast przez wieki. Kiedyś rynek był potrzebny do handlu. Dziś to już relikt.

Nowy 05.09.2018 11:10

do urzędnika Jeżeli pracownik Urzędu zarabia mniej niż pracownik firmy koszacej trawę tp nic innego jak zmienić pracę na dobrze płatną a nie siedzieć i narzekać. A cóż to za wykształcenie posiada Ten pracownik Urzędu i jak odpowiedzialna wykonuje prace?

wyborca05.09.2018 10:34

Głos oddany na innego kandydata niż obecna p. Prezydent - to głos stracony. ludzie się przekonali że inni mowili"nie można" a Ona mówi "Jednak można".

Radio Teheran05.09.2018 9:10

"Innowacje to klucz do tego, by młodzi ludzie chcieli zostać w naszym mieście"

A to niby czemu? Kazdy zawod jest potrzebny tak samo a nie wszystko musi byc innowacyjne.
To raz a drugi: gadka o innowacjach, gdy z miasta wyprowadzaja sie, jeden po drugim, zdobycze cywilizacyjne, to absurd jest.

Córka sołtysa05.09.2018 9:03

Dobrze mówi. Temat rynku w Zdroju to porażka obecnej władzy. Mówią po polsku, a nie potrafią się dogadać. Wstyd!

Leszek05.09.2018 8:40

Komunistów mam już dosyć.

Natan05.09.2018 8:00

Obiecanki cacanki Anki i ligasa powtarzanki.

urzędnik05.09.2018 7:52

Proszę zejść na ziemię i odpowiedzieć na pytanie :
dlaczego pracownik Urzędu Miasta w Jastrzębiu Zdroju otrzymuje wynagrodzenie za miesiąc pracy niższe niż radny Rady Miasta w Jastrzębiu-Zdroju otrzymuje miesięcznej diety?
dlaczego pracownik Urzędu Miasta w Jastrzębiu Zdroju otrzymuje wynagrodzenie za miesiąc pracy niższe niż niewykształcony robotnik w firmie koszącej trawę na zlecenie Urzędu Miasta w Jastrzębiu Zdroju ?
Jak Pan odpowie na te dwa pytania to może Pan zająć się "srebrną rewolucją " W przeciwnym razie nawet jak zostanie Pan prezydentem to nie będzie miał z kim pracować w tym mieście .

gość 05.09.2018 7:49

Popatrz na cyferblat i pesel pani prezydent. Ona też nic nie kumała i nic godnego nie zrobiła ale nasze podatki przetrwoniła!!! My jej nie chcemy i na Łukasza KASZĘ zagłosujemy - młody, wykształcony, nieprzeciętnie zdolny i nie musi się niczego uczyć!!!!

mieszkaniec05.09.2018 6:27

Żadne argumenty mnie nie przekonują. To tylko słowa, słowa. Pani Prezydent Hetman pokazała, że jednak można i tylko Ona dostanie mój głos i całej rzeszy moich znajomych i bliskich. Chcemy, aby nasze miasto rozwijało się i piękniało. Jedna kadencja to za mało. Trzeba zrobić to, co rozpoczęte i zaplanowane. A nowy? Jak długo będzie się uczył? Czy jest wiarygodny? Co zrobił dla Jastrzębia?