W hali zaszczepiono pół tysiąca osób

W środę masowy punkt szczepień w hali widowiskowo-sportowej rozpoczął swoją działalność.  W jednym dniu szczepionkę otrzymało około 500 osób. Chętnych nie brakuje.

W hali zaszczepiono pół tysiąca osób

Pierwszy transport szczepionek przeciwko COVID-19 dotarł do punktu szczepień w hali widowiskowo-sportowej we wtorek, 4 maja. Obejmował on 3500 preparatów wyprodukowanych przez Modernę i AstraZenekę.  Jest to odpowiedź na tygodniowe zapotrzebowanie jastrzębskiego punktu szczepień.

Osoby chętne do zaszczepienia się w hali widowiskowo-sportowej mogą uzyskać więcej informacji pod numerem tel.: 533 320 500, 533 320 007.

Oprócz hali do dyspozycji jastrzębian zostanie oddany również drugi punkt szczepień w centrum Biznes na Okrągło (w budynku dworca autobusowego). Na tę lokalizację jest już akceptacja Narodowego Funduszu Zdrowia. Konieczne jest jeszcze wprowadzenie jej do systemu Ministerstwa Zdrowia. W drugim punkcie będzie mogło szczepić się ok. 300 osób dziennie.

55 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~To sem ja (31.0. * .202) 11.05.2021 11:07

Mylisz się co do Zięby. Posłuchaj sam kilka jego wykładów. Sam chętnie bym zrezygnował z płacenia składki zdrowotnej na to coś, co nazywają służbą zdrowia.
Im trzeba zabrać pieniądze a płacić za wyleczenie choroby. Jak w każdej innej pracy zarobkowej - wypłata po robocie.
Wtedy okazało by się, kto leczy a kto przepisuje specyfiki od sponsorów...

~Lewak (89.72. * .75) 11.05.2021 07:38

Na prezentacjach dla starszych ludzi wciskających ?cudowne? urządzenia medyczne za kilka tysięcy złotych często puszcza się ?dr? Ziębe. Powtarza się przy tym slogan ? po co wydawać na lekarzy? w kraju, gdzie wizyty są darmowe a NFZ i tak trzeba płacić. Byłem raz na takiej. Jedno wielkie pranie mózgu.

~To sem ja (31.0. * .227) 10.05.2021 23:21

Prawdomowny, masz rację. Ale jak niejednokrotnie wspomniałem: piszę dla ludzi czytających komentarze, bo wersje lewaka czy rapera lecą non stop w "wolnych" mediach.
Lewak, nie chce mi się tłumaczyć i prostować tych powielanych medialnie dupereli. Chcesz wierzyć lekarzom, którzy siedzą w kieszeni big pharmy, wolna wola. Pan Zięba jest akurat bardzo rozsądnym gościem, ale widać nie słuchałeś/czytałeś jego wypowiedzi, tylko powtarzasz łatki przyklejane mu przez w/w "ekspertów".
I dr Bodnar LECZY osoby, które są na tyle słabe, że złapały i przechodzą ciężko tę odmianę grypy (ogromne kolejki były u niego i przyjmuje bez zbędnej maseczki). Wielikrotnie mówił, że wyciąga chorych z każdego stadium choroby. W przeciwieństwie do kitli służących covidiozie i wykańczających osłabionych ludzi respiratorem... Dlatego "eksperty" rządowe skierowały amantadynę do badań/lodówki. Tu nie chodzi o to, aby chorych wyleczyć (parę tysięcy osób), tylko żeby wcisnąć milionom "darmową" (za nasze pieniądze) eksperymentalną szczypawkę. I pisegregować paszpirtem społeczeństwo. A cba nic nie widzi...

~Lewak (89.72. * .75) 10.05.2021 18:58

@To sem ja
Po pierwsze - amantadyna to lekarstwo na Parkinsona. Jedno z powikłań po covidzie przypomina objawy Parkinsona, więc może dlatego ludzie się na to rzucili. Na ciężkie przechodzenie covid skuteczny jest głównie tlen.
Po drugie - jeśli uważasz, że covid to ściema, to po co amantadyna?
Po trzecie - lekarze i profesorowie całego świata ostrzegają przed pandemią, a ci "mądrzejsi" od medycyny najczęściej chcą zarobić na ludzkim nieszczęściu jak Zięba, który chciał leczyć covida witaminą c. Znachorzy różnego typu zrobili sobie biznes na odciąganiu ludzi od lekarzy, co mnie dziwi, bo terapia u znachora drożej wychodzi niż wykupienie recepty. A pacjenci, którzy mają szczęście na koniec i tak trafiają do lekarza.
Po czwarte - Białoruś i Iran... naprawdę tego chcesz dla Polski?
Po ostatnie - na szczęście ludzie wbrew wszelkim znachorom masowo się szczepią

~Prawdomowny (31.60. * .141) 10.05.2021 17:33

@To sem ja: szkoda czasu, jeśli ktoś sam nie potrafi dostrzec, ze praktycznie cały swiat tańczy tego samego walca, to na nic tłumaczenie i argumenty. Analiza wydarzeń, czytanie wartościowych ksiazek i samodzielne doszukiwanie, porównywanie informacji to dzisiaj rzadkość. Ludziom wystarczą trzy największe stacje tv, kilka rozgłośni radiowych i wersja zdarzeń staje się oczywista - No bo przecież wszędzie mowili to samo - a ze narracja narzucana jest z zaplecza, o tym mało kto ma pojecie. Tak samo zreszta jak o tym, ze newsami na świecie dzieli raptem kilka firm, a powtarza je kilkaset stacji i rozgłośni. Pozdrawiam niedowiarków

~To sem ja (31.0. * .231) 10.05.2021 16:03

raperku, do psychiatry wysylały komuchy ludzi niewygodnych. Widzę, że chcesz kultywować tradycję...
Moje żródła to profesorowie i lekarze z całego świata (także niezależni dziennikarze), którzy mają zamknięte drzwi do dużych mediów lub wpuszczą ich raz na ruski rok. Tak na PRZYKŁAD: dr Bodnar leczący ludzi amantadyną, dr Jaśkowski czy dr Czerniak. I wielu wielu innych.
Mocarstwa są zwaśnione co do pewnych spraw. W innych śpiewają prawie jednym głosem (podobnie jak okrągłostołowe partie w Polsce). Z niezależnych państw (od globalistów i ich who oraz onz) pozostały częściowo Szwecja, Białoruś, do niedawna Tanzania, Iran i kilka stanów w USA, które wycofały wszystkie chore i antyludzkie obostrzenia. Państwa nie są już niezależne. Rządzący, bankierzy, prezesi korporacji i władcy spotykają się przy różnych okazjach i planują różne wydarzenia, jak chociażby tą ogólnoświatową operację covid19, która odbiera powoli podstawowe prawa ludności świata. A szczepionki lansują, bo po straszeniu medialnym wielu ludzi wierzy, że to "lekarstwo" na koronawirusa. Tak się "przypadkiem" składa, że to towarzystwo globalistów strasznie ubolewa nad "przeludnieniem" ziemii... szkoda, że ich nikt nie "abortuje" dla dobra ludzkości... ech...

~Arek (46.134. * .47) 10.05.2021 15:14

Tak samo jak wszyscy sądzą, że szczepionki są darmowe.... W podatkach za nie płacicie, płacicie przez ponad rok jak trwa pandemia składki, a z opieki lekarskiej nie ma szans skorzystać. Ostatnio był reportaż, na 100proc płacących składki 1/3 w ubiegłym roku skorzystała z opieki z medycznej... Więc cóż naszymi pieniędzymi...Otoz za coś szczepionki trzeba było kupić...

Pokaż więcej