Akcja znakowania rowerów. Przyjdź zabezpieczyć swój

Straż Miejska w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza 28 i 29 września w godz. 10.00-12.00 na kolejną akcję znakowania rowerów. Miejscem akcji będzie tym razem dolny parking przy siedzibie Straży Miejskiej.

Akcja znakowania rowerów. Przyjdź zabezpieczyć swój
Poza rowerami można zabezpieczyć także chociażby wózki

Pełnoletni właściciel, oprócz pojazdu, powinien zabrać ze sobą dowód osobisty i dowód jego zakupu (paragon, fakturę, umowę). W przypadku braku dokumentacji na miejscu sporządzone zostanie oświadczenie właściciela. Sam pojazd musi być czysty i suchy.

Oznakowanie nie ingeruje w trwały sposób w budowę pojazdu ani nie jest widoczne dla osób postronnych, dlatego też nie wpływa na jego wygląd i nie uszkadza go. O zastosowanym oznakowaniu informuje naklejka umieszczana na ramie pojazdu, co skutecznie odstrasza potencjalnych złodziei. System ten jest najpopularniejszą metodą zabezpieczania rowerów u naszych południowych sąsiadów.

W przypadku opadów deszczu organizator zastrzega sobie możliwość odwołania akcji z uwagi na ograniczenia technologiczne przyjętej metody znakowania.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~BlackSpider (83.151. * .228) 16.09.2022 10:42

To miło, ale przede wszystkim trzeba kupić gruby łańcuch (nie żadną linkę spiralkę). Jeżeli to nie jest ciężkie to cię nie uratuje i tylko kwestia wielkości nożyc. Warto też wybrać taki z niesymetrycznym kluczem. Alternatywnie dobrym zabezpieczeniem jest U-lock ale z tym się niewygodnie jeździ. Firma, w którą warto zainwestować to Kryptonite ale ja mam teraz coś z Krossa i też jest ok. Trzeba wydać ponad 100zł ale to i tak taniej niż nowy rower i złamane serce ;-) Jeżdżę i parkuję tak swoje koło na co dzień w dużym polskim mieście od kilku lat więc mówię co się sprawdza.

~Ddsxvhtf (195.46. * .238) 15.09.2022 19:47
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem