W sobotę zawody strażackie jastrzębskich OSP [ZAPOWIEDŹ]

Już w najbliższą sobotę, 17 września odbędą się zawody jastrzębskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

W sobotę zawody strażackie jastrzębskich OSP [ZAPOWIEDŹ]
Zawody strażackie odbędą się bez względu na pogodę

O godzinie 10:00 na boisku Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Poznańskiej rozpoczną się Powiatowe Sportowo-Pożarnicze Zawody Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Jastrzębia-Zdroju. Oprócz tego, odbędzie się pokaz sikawek konnych, który przybliży zebranym "Jak dawniej gaszono pożary". W pokazie udział weźmie zastęp strażaków ochotników z czeskiego Havirzowa.

Każda drużyna biorąca udział w zawodach Sportowo-Pożarniczych wykonuje ćwiczenie bojowe oraz sztafetowy bieg z przeszkodami. Zastępy rywalizują o tytuł najlepszego w swej kategorii, co zostanie docenione pucharami i medalami. Zaprezentują się kategorie: mężczyzn, kobiet, Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, Dziecięca Drużyna Pożarnicza.

Z tej okazji przygotowana zostanie wystawa najciekawszych historycznych eksponatów gromadzonych przez wielkiego pasjonatę dh Jerzego Gruchlika - Wiceprezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Jastrzębiu-Zdroju, członka OSP Jastrzębie Górne.

17.09.2022 r. początek godz. 10:00 bez względu na pogodę. Partnerem pokazu i projektu unijnego jest Miasto Jastrzębie-Zdrój.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Lump (5.173. * .21) 16.09.2022 18:02

Czemu już niema końskiego festynu na Północnej