6 osób rannych po wybuchu w koksowni. Powołano sztab kryzysowy [ZDJĘCIA]

Sześć osób zostało rannych w wybuchu do jakiego doszło w koksowni należącej do grupy kapitałowej JSW. Pracownicy doznali oparzeń. Powołano sztab kryzysowy.

6 osób rannych po wybuchu w koksowni. Powołano sztab kryzysowy [ZDJĘCIA]
fot: Kacper Dziereń Grupa Ratownictwa Medycznego OSP Dąbrowa Górnicza - Śródmieście

Do wybuchu w Koksowni "Przyjaźń" w Dąbrowie Górniczej, należącej do JSW Koks SA, doszło w czwartek (22.09.) przed godziną 15:00.

Na miejscu okazało się, że całkowitemu uszkodzeniu uległ budynek przemiałowni węgla, z kolei sąsiadująca z nim stacja przeładunkowa uległa częściowemu zniszczeniu. Sześć osób zostało poszkodowanych, głównie są to poparzenia różnego stopnia. Dwie osoby są w stanie ciężkim, dwie w średnim i dwie w lekkim - przekazuje nam asp. Stefan Flasza, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej.

Poszkodowani zostali zaopatrzeni przez zespoły ratownictwa medycznego, wezwano również śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na miejscu z ramienia straży było 15 jednostek, PSP, OSP oraz zastępy zakładowej straży pożarnej, która działa w strukturach koksowni Przyjaźń - dodaje rzecznik asp. Stefan Flasza.

Na chwilę obecną trwają działania zabezpieczające miejsce zdarzenia. Powołano sztab kryzysowy, złożony z przedstawicieli koksowni i służb, który ma podjąć decyzje co do dalszych działań.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~pppp (89.64. * .14) 23.09.2022 11:34
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Lump (83.22. * .32) 22.09.2022 20:14

Zostawić te fabryki smrodu !!!

~Irasiad (178.27. * .69) 22.09.2022 17:44
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Zlikwidowac te fabryki smrodu.