AWF Katowice będzie współpracować z jastrzębską szkołą

Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach podjęła współpracę z Zespołem Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju. Obie placówki stawiają na rozwój i wspólne przedsięwzięcia dydaktyczne.

AWF Katowice będzie współpracować z jastrzębską szkołą

Do podpisania umowy doszło, w czwartek (22 września) w budynku „Korfantego”. Przedstawicielem AWF był dr prof. AWF Katowice Piotr Halemba, kierownik Katedry Zarządzania Sportem i Turystyką, szkołę reprezentowała dyrektor Ewa Mentel.

Zarówno Akademia jak i „Korfanty” liczą na owocną współpracę. Już teraz kreślone są ambitne plany.

- Dzisiaj zainaugurowaliśmy współpracę na bardzo różnych płaszczyznach, przy czym chciałbym podkreślić aspekt praktycznych, konkretnych działań. Młodzież zostanie zaproszona na przeróżne inicjatywy proponowane przez uczelnię, na przykład Dni Otwarte, wykłady, czy inne ciekawe przedsięwzięcia. AWF kojarzy się przed wszystkim z kierunkiem nauczycielskim, ale proponujemy znacznie szerszą ofertę, m.in. w dziedzinie zarządzania, turystyki, fizjoterapii. Mamy więc szerokie spektrum kształcenia - wyjaśniał prof. Halemba.

Dyrektor Szkoły Ewa Mentel kładzie nacisk na dydaktyczny aspekt zawartego porozumienia. 

- Działalność rozwojowa, o której mówił pan profesor, jest głównym celem naszej współpracy. Mamy otwarte grono pedagogiczne, które chętnie podejmuje różnego rodzaju działania, innowacje i myślę, że kontakty z AWF mogą być inspiracją właśnie do takich przedsięwzięć. Natomiast nasi uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w działaniach badawczych - przeprowadzanie eksperymentów naukowych, w działaniach dydaktycznych i organizacyjnych. Szerokie spektrum możliwości widzę również dla uczniów z technikum  turystycznego, żywienia i usług gastronomicznych  czy hotelarskiego. Nasza szkoła świetnie wpisuje się w konwencję działalności AWF, ponieważ już od lat kładziemy duży nacisk na zdrowy styl życia (posiadamy Ogólnopolski Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie) - mówi dyrektor.

Katowicka Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki i Zespół Szkół Nr  2 im. Wojciecha Korfantego od lat działają na płaszczyźnie edukacyjnej, choć na różnych poziomach. Mają szeroką propozycje kształcenia. Zawiązanie współpracy umożliwi uczelni wyjście naprzeciw oczekiwaniom młodzieży, być może zainspiruje uczniów do ciekawych działań i przedsięwzięć, natomiast szkoła poprzez kontakt z akademią, będzie mogła nawiązywać do jej osiągnięć dydaktycznych i próbować je zaadaptować do własnych potrzeb. 

Współpracę pomiędzy szkołą a uczelnią będzie nadzorowało Wydziałowe Studenckie Koło Naukowe - Manager Przyszłości „Be Actiwe”, które bardzo prężnie działa na Wydziale Zarządzania Sportem i Turystyką, wraz ze studentami: Jadwigą Kubicą i Jakubem Zgrzebnickim. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].