Ile reklam ma być w przestrzeni miasta? Dziś i w środę konsultacje społeczne w tej sprawie

W Jastrzębiu rozpoczęły się prace nad "uchwałą krajobrazową", czyli dokumentem regulującym zasady i warunki umieszczania reklam w przestrzeni miejskiej, również tej prywatnej. Miasto zaprasza na konsultacje w tej sprawie.

Ile reklam ma być w przestrzeni miasta? Dziś i w środę konsultacje społeczne w tej sprawie
Miasto chce uregulować zasady rozwieszania reklam / fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Reklamy, szyldy i każda inna informacja dotyczą prowadzonej działalności ma być regulowana przez "uchwałę krajobrazową". Dokument bardzo szeroko będzie określał, co można, a co nie, jeśli chodzi o prezentację reklamową i promocyjną w przestrzeni miasta. Co ciekawe, zasady te będą dotyczyły również działek prywatnych.

Aktualnie konstruowane są założenia jastrzębskiej "uchwały krajobrazowej", w co miasto zaangżowało architekta Bartosza Poniatowskiego, który pracował już w tym temacie m.in. dla Cieszyna i Wisły.

Swój głos w tej sprawie mogą zabrać również mieszkańcy i przedsiębiorcy.

Spotkanie dla mieszkańców zaplanowano na dziś (4.10.), na godzinę 17:00, w siedzibie Urzędu Miasta, na I piętrze, w sali 129 A.

Przedsiębiorcy zaś będą mogli wyrazić swoje opinie i przemyślenia w środę (5.10.), również o godzinie 17:00, w siedzibie Urzędu Miasta, na I piętrze, w sali 129 A.

Więcej informacji w tej sprawie można znaleźć w prezentacji przygotowanej przez Urząd - wyświetla się w nowej karcie przeglądarki: LINK

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Obywatelka24 (91.204. * .100) 04.10.2022 23:02

Tak - pousuwajcie reklamy, zróbcie je mikroskopijne albo wcale - potem szukaj przedsiębiorstwa czy sklepu... Owszem - niektóre są szpecące, bez logiki, smaku, czy niemające nic wspólnego z miejscem (chyba że kierujące do miejsca). Ale żeby nakazywać jak ma wyglądać reklama na PRYWATNEJ działce?

~Instrybutor (146.185. * .62) 04.10.2022 17:40

"miasto zaangżowało architekta Bartosza Poniatowskiego, który pracował już w tym temacie m.in. dla Cieszyna i Wisły"

A Wydziel Architektury w UM dalej bedzie wpierdywal metan w krzesla i do pracy potrzebny jest zewnetrzny uslugodawca?