Koksownia wraca do swoich możliwości produkcyjnych

Jastrzębska Spółka Węglowa informuje o przywróceniu produkcji w koksowni "Przyjaźń", w której 22 września doszło do wybuchu. W zakładzie przeprowadzono prace, które umożliwiają powrót do pełni działalności. Koksownia "Przyjaźń" w Dąbrowie Górniczej należy do JSW KOKS S.A., spółki z Grupy Kapitałowej JSW.

Koksownia wraca do swoich możliwości produkcyjnych
Pełne możliwości funkcjonowania zakładu zostały przywrócone / fot. JSW

Po wypadku z 22 września w zakładzie zbudowano dwa alternatywne punkty nawęglania baterii, co umożliwia uruchomienie pozostałych urządzeń ciągu technologicznego transportu węgla. Zmieniono również system organizacyjny nawęglania wież węglowych w koksowni.

"W rezultacie zakład wraca do możliwości produkcyjnych sprzed zdarzenia pozwalających na pełną realizację zobowiązań kontraktowych. Wyniki badań wskazują na osiąganie kontraktowych parametrów jakościowych przez produkowany obecnie koks" - przekazuje zespół prasowy JSW KOKS S.A.

Zapewnienie systematyczności dostaw węgla do baterii koksowniczych było najważniejszym zadaniem dla zachowania ciągłości pracy zakładu.

Przypomnijmy, do wypadku w przemiałowni węgla w dąbrowskiej koksowni doszło 22 września br. W rezultacie wybuchu jeden pracownik koksowni zmarł, cztery osoby wciąż przebywają w szpitalu.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Instrybutor (37.130. * .22) 04.10.2022 17:02

Zlikwodowac te fabryki smrodu.