Dni Otwarte Politechniki Śląskiej w „Korfantym”

Pracownicy Politechniki Śląskiej spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju, prezentując możliwości kształcenia w jednej z największych uczelni w naszym województwie.

Dni Otwarte Politechniki Śląskiej w „Korfantym”
Spotkanie cieszyło sie dużym zainteresowaniem uczniów "Korfantego"

O tym, że młodzież szkół średnich stanie wkrótce przed koniecznością wyboru dalszej drogi kształcenia i jak ważna to decyzja mówiła, obecna w „Korfantym” naczelnik Wydziału Edukacji jastrzębskiego magistratu Monika Dudacy. Podkreśliła również, że istotne jest połączenie swoich pasji z zapotrzebowaniem wymagającego rynku pracy.

Podczas otwartego spotkania z Politechniką Śląską zostały zaprezentowane uczelniane Wydziały: Budownictwa, Inżynierii Biomedycznej, Organizacji i Zarządzania, Architektury oraz Inżynierii Środowiska i Energetyki.

Wykształcenie politechniczne to pewność ciekawej i dobrze płatnej pracy 

Przewodnikiem po tajnikach Politechniki Śląskiej był dr inż. Arkadiusz Ryfa, który ciekawie opowiadał o uczelni.

- Politechnika Śląska ma status uczelni badawczej, a tym samym znalazła się w prestiżowym gronie placówek naukowych, które cechuje innowacyjność, posiadanie wysoko wykwalifikowanej kadry na rzecz społeczeństwa i gospodarki opartej na wiedzy. Jest przyjaznym miejscem pracy dla społeczności akademickiej. Ważne jest to, że oferowane kierunki kształcenia pozwalają na zdobycie pracy jeszcze przed formalnym ukończeniem studiów - podkreślał doktor Arkadiusz Ryfa.

Politechnika to szansa na ciekawy staż czy projekt badawczy 

Politechnika to również możliwość uczestniczenia w ciekawych wymianach międzynarodowych oraz projektach badawczych. Studenci wyjeżdżają nie tylko do krajów Unii Europejskiej, ale również w inne rejony świata, jak na przykład: Korea Południowa, Brazylia czy Meksyk.

O tym, że studiowanie na politechnice może być dobrym pomysłem, który będzie rzutował na przyszłość młodego człowieka, mówiła dr Aldona Rosner z Centrum Kształcenia Ustawicznego - Filia Politechniki Śląskiej w Rybniku.

- Jeśli uda się połączyć pasję i kierunek studiów, to może z tego wyjść coś naprawdę ciekawego i przydatnego w przyszłej pracy zawodowej. Nie chodzi przecież o to, aby skończyć studia dla samych studiów, a nauczyć się praktycznych umiejętności, które można wykorzystać przy tworzeniu różnych ciekawych projektów, prac badawczych czy rozwiązań innowacyjnych - mówiła dr Aldona Rosner.

Pracownicy z Politechniki Śląskiej cyklicznie pojawiają się w „Korfantym”. Dyrektor Ewa Mentel podkreśla, że szkoła daje uczniom możliwości bezpośrednich kontaktów ze światem nauki i jej przedstawicielami. To ważne, szczególnie jeśli chodzi o wybór dalszej drogi kształcenia i pracy zawodowej. Nie jest to łatwa decyzja, szczególnie w kontekście zmieniającego się rynku pracy. Nie bez znaczenia jest też to, że uczelnia techniczna daje możliwość podążania za najnowszymi rozwiązaniami innowacyjnymi i postępem technologicznym.

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Beka (83.26. * .244) 20.11.2022 20:22

Może trochę więcej rzetelności? Warto sprawdzić informacje przed publikacją. Spotkanie nie było przeznaczone wyłącznie dla uczniów ZS2. Uczestniczyli w nim również uczniowie innych szkół średnich.