Jest nowy plac zabaw. Pomogła Fundacja JSW

Publiczne Przedszkole Nr 20, znajdujące się na osiedlu „6”, ma nowy plac zabaw.  Mógł on powstać dzięki pieniądzom z Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz Miasta Jastrzębie-Zdrój i Rady Rodziców PP nr 20.

Jest nowy plac zabaw. Pomogła Fundacja JSW
Jest nowy plac zabaw. Pomogła Fundacja JSW, Miasto Jastrzębie-Zdrój i Rada Rodziców PP nr 20

Plac zabaw to, jak wiadomo, rzecz niezbędna w każdym przedszkolu. Publiczne Przedszkole nr 20 może cieszyć się nowiutkim tego typu obiektem dla swoich podopiecznych.  Koszt nowych urządzeń to kwota 50 tys. zł. Gros środków na ten cel pozyskano z Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, 10% wpłaciło PP nr 20, uzyskując dofinansowanie z Urzędu Miasta i Rady Rodziców - w sumie 5 tys. zł. Rada Rodziców przekazała kolejne 8 tys. zł na dodatkowe doposażenie.

Inicjatorką projektu pt. „W zdrowym ciele, zdrowy duch” jest nauczycielka przedszkola Sylwia Dudzic. Dzięki realizacji przedsięwzięcia przedszkolaki będą mogły rozwijać sprawność fizyczną, motorykę, dużą i małą.

- Plac zabaw wykorzystywany jest do zabaw sprawnościowych zaplanowanych w projekcie pt. „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, ale także przewiduje się organizowanie na jego terenie pikników rodzinnych osiedla Chrobrego, zwyczajowo nazywanego osiedlem „6” - wyjaśnia Sylwia Dudzic.

A co o placu zabaw sądzą mieszkańcy osiedla?

- Widać, że z nowego placu zabaw najbardziej cieszą się dzieci. Pozytywne jest też to, że z miejsca tego będą mogli korzystać również mieszkańcy naszego osiedla. Plac jest zadbany, elegancki i na pewno będziemy chętnie się na nim spotykać - mówił mieszkaniec osiedla „6”.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Oreo (46.204. * .69) 25.11.2022 09:26

Może JSW ufunduje naprawę swoich szkód górniczych, to jakieś 1mld. Łatwiej w Jastrzębiu wymienić, czego nie zdewastowali, niż wyliczać skalę barbarzyńskiej działalności.