Natalia „Mot” wygrała konkurs wokalny Talent Mam

Uczennica „Korfantego” Natalia Motyka, znana pod pseudonimem scenicznym „Mot”, odniosła ogromny sukces. Zdobyła pierwsze miejsce na jastrzębskim konkursie miejskim IV edycji „Talent Mam”, którego finał odbył się 7 września.

Natalia „Mot” wygrała konkurs wokalny Talent Mam
Przygoda ze śpiewem Natalii - „Mot” zaczęła się 5 lat temu

Natalia zachwyciła jurorów i publiczność utworem pt. „La Llorona”, pochodzącym z bajki „Coco”, wykonanym w języku hiszpańskim. Czy wokalistka była zaskoczona zwycięstwem w konkursie, do którego zakwalifikowało się kilkunastu uczestników o wyrównanym poziomie?

- Piękne i pozytywne komentarze ludzi upewniły mnie w przekonaniu, że to już czas by śpiewać nie tylko dla siebie, ale dzielić się również miłością do muzyki z innymi. Zgłoszenie się do konkursu było wspaniała decyzją. Po występie, gdy jeszcze trzęsły mi się ręce, otrzymałam ogromne brawa, co mnie zaskoczyło, jak również okrzyki publiczności w tle. Ludzie przeżywali tą muzykę ze mną, to było wspaniałe. Nie spodziewałam się wygranej, ale ludzie, moi przyjaciele, którzy towarzyszyli mi - już tak - dzieli się na gorąco wrażeniami Natalia.

Przygoda ze śpiewem Natalii - „Mot” zaczęła się 5 lat temu. Wówczas rozpoczęła pod okiem profesjonalistów naukę śpiewu, w którą wkłada wiele serca. Społeczność Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego miała okazję słyszeć ją na imprezach szkolnych. Natalia z powodzeniem łączy pasję śpiewania z nauką w liceum ogólnokształcącym.

Na naukę śpiewu znajduje czas codziennie. Czy warto podejmować taki trud?

- Na zajęcia uczęszczam raz w tygodniu do mojej wspaniałej szkoły muzycznej Music Point. Jeżeli gardło mi pozwoli ćwiczę codziennie jak tylko przyjdę ze szkoły. Moją drugą pasją jest pole dance, czyli gimnastyka na drążku, co sprawia ze jakoś muszę dzielić czas na te dwa zainteresowania. Czy warto podejmować taki trud? Zdecydowanie. Pamiętam sytuację, gdy śpiewałam z zapaleniem krtani, ale satysfakcja po występie sprawiła, że zapomniałam o chorym gardle. Zdecydowanie warto ćwiczyć, wkładać ciężka prace. Potwierdza to moja pani ze śpiewu, z którą stworzyłyśmy wspaniała relacje. Nie odczuwam jednak upływającego czasu, bo muzyka stała się moim życiem, nie tylko pasja - mówi Natalia „Mot”.

Organizatorem konkursu „Talent Mam” jest Młodzieżowa Rada Miasta Jastrzębie-Zdrój. Darczyńcą jest Fundacja JSW, a honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęła Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój Anny Hetman. Celem jest pokazanie młodych, utalentowanych ludzi z terenu naszego miasta. Zainspirować do publicznych występów i wiary we własne możliwości. Często na osiedlach czy sołectwach mieszka zdolna, utalentowana młodzież, którą warto pokazywać i promować.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~aaab (46.134. * .250) 08.09.2022 11:21

Gratulacje Natlia. Podziwiam Twój talent