Pisarz z Jastrzębia-Zdroju wydał nowe bajki. Wkrótce spotka się z dziećmi w bibliotece [ZAPOWIEDŹ]

Jastrzębska biblioteka organizuje spotkanie autorskie dla dzieci z Markiem Marcinowskim, podczas którego swoje premiery będą miały dwie nowe książki "Podwodny świat" i "Piętra lasu".

Pisarz z Jastrzębia-Zdroju wydał nowe bajki. Wkrótce spotka się z dziećmi w bibliotece [ZAPOWIEDŹ]
Marek Marcinowski z czytelnikami spotka się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju (źródło zdjęcia: pisarzmarek.pl)

Marek Marcinowski to pisarz pochodzący z Jastrzębia-Zdroju. Inicjator i główny darczyńca akcji "Podaruj Uśmiech" (świat literacki dla szpitali, hospicjów i potrzebujących), w wyniku której zebrano kilkaset książek i podarowano je m.in. trzem łódzkim szpitalom (Jonschera, Kopernika, Spornej), preadopcyjnemu ośrodkowi Tuli Luli w Łodzi oraz podopiecznym Fundacji Gajusz. Obdarował książkami kilkanaście Domów Dziecka i fundacji. Zysk z przedsprzedaży bajki "Ekoliski. Misja ratowania Ziemi" przeznaczył na adopcję zwierząt (wsparcie finansowe Śląskiego Ogrodu Zoologicznego). Pasjonat rynków finansowych, podróży i fotografii. Wieczorami nie odmawia planszówek, a gdy jest bezchmurne niebo, rusza do obserwacji astronomicznych. Te ostatnie stanowiły inspirację do napisania "Kosmolisków".

Spotkanie autorskie odbędzie się 8 listopada o godz. 17:00 w Bibliotece Głównej przy ul. Wielkopolskiej 1a.

"Piętra lasu" - to bogato ilustrowana książka, w której dzięki zabawnym rymowankom czytelnicy poznają tajemnice skrywane przez piętra lasu.

"Podwodny świat" - wprowadzi natomiast młodego czytelnika w świat stworzeń skrywających się w tajemniczych głębinach mórz i oceanów.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Raperkaklasztorna (89.64. * .184) 04.11.2022 16:19

Najlepsze bajki i tak tworzy nasza pani prezydentka.