Ponad 30 tysięcy razy internauci weszli w skórę górnika

Dzięki specjalnej aplikacji zza ekranu komputera każdy może wejść w skórę górnika i zwiedzić kopalnię bez upiększania i retuszu. Jastrzębska Spółka Węglowa chwali się zainteresowaniem pionierskiej aplikacji.

Ponad 30 tysięcy razy internauci weszli w skórę górnika
- Aplikacja cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem - przekazują służby prasowe JSW i dodają, że aplikacja ma już około 28 tys. odsłon, w tym 2,4 tys. z użyciem gogli VR. (fot. Agnieszka Materna)

Jastrzębska Spółka Węglowa chwali się zainteresowaniem aplikacji pn. Kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej 3600 udostępnionej na jej stronie internetowej w połowie marca. - Cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem - przekazują służby prasowe JSW i dodają, że aplikacja ma już około 28 tys. odsłon, w tym 2,4 tys. z użyciem gogli VR.

Zwróćmy uwagę, że Jastrzębska Spółka Węglowa jest pierwszym przedsiębiorstwem w Polsce, które prezentuje swoje zakłady, wykorzystując w takiej skali środowisko informatyczne wytworzone w technologii „wideo 360 VR”. Wiele osób wraca do aplikacji, żeby poznać kolejne ciekawe miejsca i obiekty w kopalniach spółki. Sporym zainteresowaniem cieszą się też materiały edukacyjne, takie jak zdjęcia, filmy i ciekawostki z życia kopalni oraz informacje o zagrożeniach występujących w zakładach górniczych. Dzięki angielskiej wersji językowej aplikacja dotarła do 54 krajów z najodleglejszych zakątków świata.

"Zastosowanie kamery rejestrującej obraz 3600 - w odróżnieniu od tradycyjnego filmu - sprawia, że obserwator trafia w centrum wydarzeń. Aplikacja umożliwia kilkugodzinny wirtualny spacer w oparciu o przygotowany scenariusz. Przy użyciu komputerowej myszki lub touchpada można samodzielnie eksplorować kopalnię, wybierając z menu interesujące miejsca i kierunek zwiedzania. Z pomocą lektora można przyswajać napotkane na trasie materiały edukacyjne. Korzystanie z aplikacji za pomocą gogli VR zapewnia dodatkowe wrażenia i bliski kontakt z życiem kopalni. Dzięki technologii „wideo 360 VR” można rozglądać się wokół oraz przemieszczać w przód lub w tył na wybranej trasie" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej JSW. Dalej dowiadujemy się, że podczas czerwcowego posiedzenia Komisji ds. Zagrożeń w Zakładach Górniczych omówiono i zarekomendowano aplikację jako narzędzie przydatne studentom uczelni technicznych o profilu górniczym, m.in. Politechniki Śląskiej oraz AGH.

Aplikacja dostępna jest TUTAJ. ­

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kalfaktor (46.134. * .160) 07.11.2022 18:52

A czy ja, jako "internauta" mogę "wejść w skórę górnika"
tak se tylko myślisz że jesteś internautą
debile nigdy nie wejdą w skórę górnika

~Dobry (46.134. * .160) 07.11.2022 18:50

Czysta ściema to wejść w skórę twoją trolla Dobry (89.64. * .171)

~Dobry (89.64. * .171) 07.11.2022 18:21

Czysta ściema ,przez internet wejść w skórę górnika zapylenie temuperatura hałas , tak wszystko przez komputer

~Kalfaktor (146.70. * .202) 07.11.2022 16:11
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem