Przeszli w Jastrzębskim Marszu Niepodległości. Setki jastrzębian dały pokaz patriotyzmu [ZDJĘCIA]

Jastrzębski Marsz Niepodległości co roku przyciąga setki mieszkańców miasta z różnych środowisk i frakcji politycznych. Przechodzą oni w pokojowym marszu spod kościoła "na górce" pod Dom Zdrojowy. ZOBACZ ZDJĘCIA!

Przeszli w Jastrzębskim Marszu Niepodległości. Setki jastrzębian dały pokaz patriotyzmu [ZDJĘCIA]
Na czele marszu niesiono spory baner z napisem Jastrzębski Marsz Niepodległości. fot. A. Klocek

Przeszli w Jastrzębskim Marszu Niepodległości. Setki jastrzębian dały pokaz patriotyzmu [ZDJĘCIA]

Nie inaczej było także w tym roku, kiedy to najpierw w kościele pw. NMP Matki Kościoła odprawiona została msza za Ojczyznę, a następnie władze miasta, mieszkańcy i politycy złożyli kwiaty pod pomnikiem Bohaterów Walki o Wolność. 

Po złożeniu kwiatów uformowano grupę do wspólnego przemarszu. Na czele pochodu niesiono duży baner z napisem Jastrzębski Marsz Niepodległości, a przedstawiciele Stowarzyszenia Jastrzębski Wrzesień 1939 prezentowali się wyjątkowo w historycznych mundurach ułanów. 

Po przemarszu przez miasto do Parku Zdrojowego, uczestnicy wzięli udział w pikniku militarnym, na którym swoje stoiska zaprezentowali przedstawiciele stowarzyszeń militarnych i grup rekonstrukcyjnych. 

27 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Do_kosmoPOlitycznej_pisanki (46.134. * .37) 14.11.2022 16:21

Tak komentarz jest związany z tematem. Wszystkim lewakom przeszkadza jakakolwiek symbolika narodowa, bo to oddala ich od budowy neokomunistycznego tworu jakim ma być unia eurogejska.

~Do_POniżej (46.134. * .37) 14.11.2022 15:49
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 14.11.2022 10:44
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Nie, lepiej żeby nasiąkać reżimową TVP, uzyskiwać rozwody kościelnie i drugą pierwszą komunię jak Kurski.

~Do_POniżej (46.134. * .179) 14.11.2022 09:16
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Taa i sprząta po swoim piesku (jak inni patrzą) i płaci POdatki (w rajah POdatkowych), czyli nowoczesny patriotyzm rodem z GW i TVN24.

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 14.11.2022 09:02
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Patriotyzm przejawia się zupełnie inaczej, niż w jakiś sztucznych marszach na pokaz. Bo patriota nie leje swojej żony ani nikogo innego, nie jeździ na podwójnym gazie, nie kłamie... i można wymieniać tak dalej.

Astronom 13.11.2022 17:38

Setki ludzi ?? Ja bym powiedział że jak ich było sto w sumie to wszystko xD

~SJZwstyd (31.60. * .215) 13.11.2022 13:56

W kiepskim mieście rodzą się kiepskie pomysły.

~Łowicka (178.43. * .147) 13.11.2022 04:34

Ktoś się pomylił w liczeniu haha.

~To_sem_ja2 (37.248. * .24) 12.11.2022 22:02
oceniono 2 razy
0
Zgłoś


Nacjonalizm jako narodowa myśl, dba o pamięć o minionych pokoleniach, stara się wyciągnąć wnioski z historii, zastanawia się i dba o wspólczesne i przyszłe pokolenia Polaków.
Jak znasz inną definicję nacjonalizmu (o co nie trudno w tym zakłamanym świecie), to po prostu jesteś w błędzie. I dlatego każdy, kto chce "tępić" narodową myśl, jest wrogiem Polski i jej narodowego bytu (przeważnie to ideowi globaliści i ich klakierzy - nienawidzący państw narodowych).
Co do socjalizmu, zgoda. Z tym że nie wszystkie pomysły socjalizmu są złe. Wszystko kwestią dawki...

~To_sem_ja2 (37.248. * .24) 12.11.2022 22:02
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~TomaszMaron (5.173. * .61) 12.11.2022 18:10

Bo Maron był organizatorem. A tu same anonimowe trole z bólem dupy

~To_sem_ja (37.248. * .83) 12.11.2022 12:37
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

"nacjonalizm należy tępić tak samo jak socjalizm."

~Raperkaklasztorna (89.64. * .137) 12.11.2022 11:52
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Fajnie, że był marsz, nawet jeśli organizowała go "Kompromitacja". Fajnie, że była zbiórka na chore dziecko. Patriotyzm jest czymś, co powinno cechować wszystkich Polaków niezależnie od tego, czy są z prawej czy lewej strony. A nacjonalizm należy tępić tak samo jak socjalizm.

~Przegniły (85.202. * .95) 12.11.2022 10:16
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~TomaszMaron (89.64. * .205) 12.11.2022 10:03
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

To nie masz Konfederatów tylko wszystkich Jastrzębian już od 2014 roku ale widzę że macie straszny ból d...że w tym roku organizowały to osoby związane z Konfederacją.

~To_sem_ja (37.248. * .6) 12.11.2022 09:41

Słuchajcie, telewizyjni eksperci...
Trzeba najpierw wiedzieć czym jest patriotyzm, a czym nacjonalizm (a tu czerwono-chazarska propagandą robi wszystko, żeby przedstawić go w negatywnym świetle. Bo stoi w opozycji do multikulti i komuny globalizmu. Skrótowo: nacjonalizm to narodowa myśl. Patriotyzm to uczucie).
A tak się składa, że w szeregach (niekoniecznie na szczycie) ugrupowania Konfederacja jest najwięcej patriotów, czy się to komuś podoba, czy nie...

~op (91.192. * .86) 12.11.2022 09:38

A kto ci każe iść? Jak będzie parada równości to pójdziesz pod tą swoją flagą jak ci przeszkadzają patrioci

~Kenny (188.137. * .108) 12.11.2022 09:11

Patrioci w marszu konfederatów...Spod znaku "Polska dla Polaków"?

~Zennon (188.137. * .108) 12.11.2022 09:10

Marsz Konfederacji pokazem patriotyzmu?? Gratuluję. Myślałem, że był też jakiś marsz miejski.

~FajneFeleTocze (103.25. * .64) 11.11.2022 20:32

"W marszu szli tylko Klimczak i Szereda. "

Czy ten pierszy dal rade tyle isc, w koncu otyly okrutnie.
Czy Szereda nie potknal si eo swoje za dlugie nogawki?

~Tadeeeek (89.77. * .147) 11.11.2022 20:18

Pochód jak za komuny

~TomaszMaron (89.64. * .205) 11.11.2022 19:38

Pani prezydent była po Mszy złożyć kwiaty. Nie szła w marszu. W marszu szli tylko Klimczak i Szereda.

~TomaszMaron (89.64. * .205) 11.11.2022 19:37

Warto wspomnieć że Klub Konfederacji był organizatorem. A jak ktoś ciekawy co krzyczeliśmy to wystarczyło być.

~FajneFeleTocze (64.34. * .93) 11.11.2022 18:53
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Izi (188.137. * .108) 11.11.2022 16:45
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Władze miasta i Tadeusz Maron. Czegoś tu nie rozumiem. To pani Hetman jest teraz w Konfederacji?

~Aldonka (188.137. * .108) 11.11.2022 16:43
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Pani prezydent z PO i Konfederacja w jednym szeregu.W tym mieście dzieją się rzeczy, które się fizjologom nie śniły.

~Mordimer_Madderdin (89.64. * .199) 11.11.2022 16:33

mmm konfederacja… czy tez były skandowane hasła anty ukraińskie i anty unijne jak w wawce?