Koncerty, pokazy i czołgi. Zobaczcie, co działo się w Święto Niepodległości na Stadionie Śląskim [ZDJĘCIA]

W piątek 11 listopada w samo południe na Stadionie Śląskim rozpoczęły się wojewódzkie obchody Święta Niepodległości. W pikniku wzięły udział tysiące mieszkańców regionu.

Koncerty, pokazy i czołgi. Zobaczcie, co działo się w Święto Niepodległości na Stadionie Śląskim [ZDJĘCIA]
Obchody Święta Niepodległości na Stadionie Śląskim, fot. Patryk Pyrlik / UMWS

Imprezie towarzyszy cały wachlarz występów artystycznych – od orkiestr górniczych, w tym roku były to orkiestry KWK Staszic w Katowicach i Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu aż po koncert popularnej formacji Zakopower. Na uczestników imprezy czekała także wystawa militariów i to z różnych dekad, swoje stoiska miały także służby mundurowe. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych – dmuchańców, elektrycznych samochodzików, kolejki torowej a nawet laserowych strzelnic.

- Jak co roku piknikowi z okazji Święta Niepodległości towarzyszy ogromna frekwencja, co też pokazuje że Stadion Śląski to idealne miejsce by celebrować wspólnie, rodzinnie to ważne dla nas wydarzenie. Każdy znajdzie coś dla siebie, od prezentacji militariów po występy orkiestr górniczych i atrakcje dla dzieci. Tworzymy w ten sposób od lat swego rodzaju pozytywną modę na Święto Niepodległości, chcemy być razem, cieszymy się faktem, że możemy żyć w wolnym, bezpiecznym kraju, choć czasy mamy niespokojne jeśli popatrzymy na to globalnie. A jak wielką wartość ma wolność i niepodległość możemy dostrzec patrząc na naszą wschodnią granicę gdzie od lutego Ukraińcy po brutalnej, barbarzyńskiej napaści przez Rosję walczą o swój kraj. Niepodległość jest bezcenna, daje nam poczucie bezpieczeństwa, jest też powodem do dumy i spokojnym myśleniu o przyszłości. Dlatego cieszę się, że jesteśmy tutaj razem, w tak dużym gronie - zaakcentował marszałek województwa Jakub Chełstowski.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].