Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
27 lipca 2017

Górnictwo: "Poszerzenie zarządu to nie stołki dla znajomych"

Górnictwo: "Poszerzenie zarządu to nie stołki dla znajomych"
fot. pixabay

Spółka Restrukturyzacji Kopalń, w skład, której wchodzi była kopalnia Jas-Mos, chce poszerzyć swój zarząd. Jak przekonują w spółce ma to zapewnić sprawne kierowanie firmą, a poszerzenie to nie „stołki dla znajomych”. 

Spółka Restrukturyzacji Kopalń początkowo wykonywała zadania związane z pompowaniem wody i zagospodarowaniem nieruchomości. W 2015 roku poszerzono ten zakres w związku z likwidowaniem kopalń. Wówczas pojawiła się możliwość korzystania z dodatkowych środków publicznych na ten cel.

Prezes SRK Tomasz Cudny zapewnia, że poszerzenie zarządu spółki to nie przydzielanie „stołków dla znajomych”, a konieczność związana z tym, że firma ma więcej zadań do wykonania. Na ten temat już odbyły się rozmowy w ministerstwie energii.

Obecnie zarząd SRK liczy trzy osoby - prezes i wiceprezes do spraw likwidacji kopalń i ochrony środowiska oraz wiceprezes do spraw ekonomiki i finansów. Dwóch dodatkowych członków zarządu ma odpowiadać za zagospodarowanie majątku, drugi - zarządzanie 15 tys. mieszkań, które są w gestii SRK.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnictwo: Kolejne zarzuty korupcyjne Górnictwo: Kolejne zarzuty korupcyjne

Będzie dalsza likwidacja kopalń? Będzie dalsza likwidacja kopalń?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
ABDUL27.07.2017 23:46

Piotr Sz. były związkowiec z jas-mos awansuje :)

do gość27.07.2017 19:29

nie tylko, jeszcze zostali wierni związkowcy i ich rodziny

Gość27.07.2017 13:50

To stołki dla członków PiS.

seboc27.07.2017 13:03

noszę za ciasne majty

seboc27.07.2017 12:40

>"to nie przydzielanie ?stołków dla znajomych?, a konieczność związana z tym, że firma ma więcej zadań do wykonania"

CBA tez ma w SRK coraz wiecej do wykonania.

Gość27.07.2017 8:12

Czyli stołki obsadzą obcy, ale poleceni przez władzę?

Wasabi27.07.2017 7:54

"Prezes SRK Tomasz Cudny zapewnia, że poszerzenie zarządu spółki to nie przydzielanie ?stołków dla znajomych?, a konieczność związana z tym, że firma ma więcej zadań do wykonania"
Panie Prezesie kończ Pan wstydu oszczędź. No to zobaczymy kto wejdzie w skład tej spółki.
Na pewno ktoś z nadania partyjnego PiZ albo z rodzinki. To na pewno podobni jak właściciel kopalni nie formy, historyk z demencją starczą, handlowiec wszystko wierzący no i guru wuefista po licencjacie. Ot! dobra zmiana.

Pokaż wszystkie opinie (9)