Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
27 lipca 2017

Gruchoty jeżdżą po naszych drogach. Akcja "Bus & Truck"

Gruchoty jeżdżą po naszych drogach. Akcja "Bus & Truck"
fot. KWP Katowice

Nie wszystkie autobusy i samochody ciężarowe nadają się do bezpiecznego podróżowania. We wtorek jastrzębscy policjanci kontrowali ich stan techniczny. Jeden z pojazdów nie został dopuszczony do dalszej drogi. Inni kierowcy otrzymali w sumie 26 mandatów. 

We wtorek śląscy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Bus & Truck”. W akcji wzięło udział blisko 561 mundurowych, którzy skontrolowali prawie 2,7 tys. kierujących. Akcja była prowadzona w godzinach od 6.00 do 22.00. Mundurowi szczególnie bacznie przyjrzeli się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych. Na terenie naszego województwa w akcji wzięło udział 561 policjantów, których wspomagali funkcjonariusze Inspekcji Transprtu Drogowego. Skontrolowali oni 2,7 tys. pojazdów, w tym 2530 samochodów ciężarowych i 170 autobusów. W trakcie kilkunastogodzinnych działań ujawnili 401 naruszeń stanu technicznego pojazdów, w wyniku czego 90 pojazdów nie zostało dopuszczonych do dalszej jazdy. Ponadto policjanci nałożyli 1349 mandatów karnych, zastosowali 90 pouczeń, zaś w 29 przypadkach wystąpili z wnioskiem o ukaranie. Zatrzymano także 14 kierujących pod wpływem alkoholu.

- Na terenie naszego miasta w akcji wzięło udział 10 jastrzębskich stróżów prawa. Mundurowi skontrolowali 67 kierujących, w tym 48 kierowców ciężarówek oraz 4 autobusy. W trakcie kilkunastogodzinnych działań ujawnili 15 naruszeń stanu technicznego pojazdów, w wyniku czego jeden nie został dopuszczony do dalszej drogi. Ponadto policjanci nałożyli 26 mandatów karnych, zaś w jednym przypadku wystąpili z wnioskiem o ukaranie. Zatrzymano także 3 dowody rejestracyjne - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Alarm w banku postawił na nogi  mundurowych Alarm w banku postawił na nogi mundurowych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
do Prawdomowny28.07.2017 18:04

Jakich kluczowych? Co ty człowieku piszesz? Wiesz jak to wygląda policja od środka? Jeśli chcesz dać komuś w łapę to możesz próbować to zrobić tylko policjantowi, który proponuje mandat. Ale uważaj, bo łatwo znaleźć się w sądzie za próbę przekupstwa. Policjanci są kontrolowani. Nie wolno im mieć na służbie pieniędzy przy sobie. Są też kontrole. To nie dawne czasy. Tak, zdarzają się policjanci, którzy wezmą łapówkę. Wszędzie się zdarzają. Czy wiesz, że po telefonie wstrzymującym mandat, wystarczy meldunek, że ktoś z góry dzwonił i ten ma poważne problemy. Nie wiesz co mówisz. Masz nieprawdziwe wyobrażenie. Życzę ci abyś napotykał takich policjantów o jakich marzysz. To co piszę, wiem ze środka.

smolka27.07.2017 23:51

Słabo widocznie nasza władza trzyma z ludzmi sztame ! Albo kazdy jezdzi fungiel nowka nie smigana !

wojmistrz27.07.2017 19:30

czy zatrzymano jakis pojazd pkm wątpie

Prawdomowny27.07.2017 17:12

Po pierwsze kontrolowane były przeróżne pojazdy a nie tylko lokalne. Po drugie nie musisz opłacać wszystkich ale tych kluczowych. W razie gdyby jednak ktoś ściągnął auto do kontroli - wierz mi - jeden telefon czasem potrafi zdziałać cuda. Ale co Ty możesz wiedzieć skoro żyjesz w bajkowym świecie pełnym sprawiedliwości i gliniarzy z medalami. Idź na rower, poczytaj coś ale nie kwestionuj moich słów bo w przeciwieństwie do wielu osób nie mówię tego co wiem tylko wiem co mówię. Pozdrawiam

Gość27.07.2017 15:52

Te autobusy prywatnych przewoźników co maja ponad stan normy stały dziś przez dzień na parkingu przy targu na Podhalańskiej równo o 14:20 wszystkie odjechały. Miały cynk?

do Prawdomowny27.07.2017 14:26

Jak potrafisz żyć z takim chorobliwym nastawieniem do świata. Nie da się opłacić wszystkich policjantów i inspektorów kontrolujących. A autobus lub samochód ciężarowy jeżdżący tylko po Jastrzębiu nie zarobi na siebie oraz na łapówki.
Jeśli twój rozum funkcjonuje to go uruchom i zacznij myśleć.

Prawdomowny27.07.2017 14:18

Tych co powinni nie kontrolują bo siedzą im w kieszeniach i po cichutku dostają druga wypłatę ;)

Pokaż wszystkie opinie (12)