Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
28 lipca 2017

Bezpłatna komunikacja musi poczekać. Radni nie przyszli na sesję

  • Bezpłatna komunikacja musi poczekać. Radni nie przyszli na sesję
  • Bezpłatna komunikacja musi poczekać. Radni nie przyszli na sesję
Więcej zdjęć:
fot. MZK Jastrzębie, UM Jastrzębie

Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój miała być podjęta decyzja w sprawie bezpłatnej komunikacji dla dzieci i młodzieży uczącej się. Jednak sprawa ta nadal pozostaje nierozstrzygnięta, ponieważ nie było wystarczającej liczby radnych, aby obrady były wiążące. 

Nadal nie podjęto decyzji w sprawie bezpłatnej komunikacji dla dzieci i młodzieży na terenie Jastrzębia. Prezydent miasta w ubiegłym tygodniu zwołała sesję, na której miała zapaść decyzja na ten temat. Jednak wówczas radny Andrzej Matusiak przekonywał, żeby do sprawy powrócić podczas kolejnej sesji za tydzień. Klub PiS deklarował wówczas, że przedstawi propozycję bezpłatnej komunikacji, z której będą mogli skorzystać wszyscy mieszkańcy. Jednak na posiedzenie w dniu 27 lipca nie przyszedł ani jeden przedstawiciel tego ugrupowania.

- Mimo powszechnego oczekiwania mieszkańców na bezpłatną komunikację, radni po raz kolejny blokują jej wprowadzenie. Taka postawa spowalnia rozwój naszego miasta. Jako odpowiedzialna prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój skutecznie dążę do tego, by jastrzębianom żyło się lepiej. Każdy z nas ma w otoczeniu osobę, która zyskałaby na wprowadzeniu darmowej komunikacji miejskiej dla dzieci, młodzieży i studentów. Dlatego nie ulegnę żadnej presji - mówiła po sesji prezydent Anna Hetman.

Prezydent deklaruje, że będzie wnioskowała o sesje do skutku, tak aby radni zajęli stanowisko w sprawie bezpłatnej komunikacji dla dzieci i młodzieży. W Magistracie wyliczono, że w Jastrzębiu-Zdroju mieszka ponad 22 tysiące osób, które mogą skorzystać z biletów za 0 złotych. Wprowadzając propozycję takich przejazdów dla dzieci i młodzieży uczącej się rodziny mogą rocznie zyskać nawet 12 mln złotych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary? Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary?

MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (82)
seboc31.07.2017 8:42

Cyrk z bezplatna komunikacja a w tle przygotowywana jest kolejna miejska niespodzianka.
Zelaznego szlaku rowerowego nie bedzie. Organiuacja budowy 1km sciezki rowerowej przerosla mozliwosci miejskich urzednikow. Przetarg bedzie prawdopodobnie uniewazniony, oczywiscie z winy oferentow - jakby inaczej.
Moja podpowiedz dla Pani Prezydent: moze da sie gdzies 1km sciezki rowerowej wypozyczyc?

do "do do joolaa"31.07.2017 7:50

No i widzisz... nie posiadasz pelnej wiedzy a komentujesz jakbys rozumy pozjadał. Ci ktorzy wystąpili w spocie nie wystąpili tam tak sobie ale pomagali w całej kampanii reklamowej i w spocie zagrali przy okazji. Kto normalny zatrudniłby jakichś przypadkowych ludzi w UM tylko po tym za zagrali w jakims spocie? To wez pomysl czlowieku. Albo jestes malo inteligentny albo siejesz propagandę dobrze wiedząć ze mówisz nie prawdę.

do do joolaa31.07.2017 7:46

Wiesz, Janecki nie zatrudnił na dobrze płatnych posadach ludzi grających w spocie w jego kampani wyborczej.

do joolaa30.07.2017 18:26

A przepraszam, Janecki nie zatrudniał swoich "kolegów"? Już zapomnieliście jak obsadził urząd swoimi? Pomijam to że jak się startuje w wyborach do samorzadu czy parlementu to nie startuje sie pojedynczo ale jest zawsze jakaś grupa która pomaga danej osobie. Dlatego potem tą grupę zaufanych ludzi się ze sobą zabiera. Całkowicie normalna sprawa.

joolaa30.07.2017 18:24

Pani prezydent potrafi ładnie mówić lecz słowa nie zamieniają się w czyn.
Darmowej komunikacji jak nie ma tak nie ma OWN tez nie zrobiony.
Ale kolegów zatrudniła.....

mily30.07.2017 15:18

Pani prezydent wygrała obietnicą darmowej komunikacji i chyba wiedziała co mówi i robi więc
teraz niech sie nie wymiguje jak nie daje rady to niech ustąpi

mieszkanka29.07.2017 20:40

Kto doprowadził PKM do ruiny - poprzednie władze za poparciem poprzednich Radnych
Kto podpisał niekorzystną umowę z V......... i to na 10 lat - poprzedni prezydent i to w ostatnich dniach urzędowania . A teraz Radny PIS chyba się obudził i wykrzykuje o niekorzystnych umowach za wozokilometr. No chyba że pluje na siebie.

Pokaż wszystkie opinie (82)