Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
28 lipca 2017

"Zbojkotowali sesję". Radni specjalnie nie przyszli na posiedzenie?

"Zbojkotowali sesję". Radni specjalnie nie przyszli na posiedzenie?
fot. kb /jastrzebieonline

Duże kontrowersje wywołał przebieg czwartkowej sesji Rady Miasta. Kluby Radnych Platforma Obywatelska i Dla Jastrzębia uważają, że radni PiS celowo zbojkotowali posiedzenie. PiS zaprzecza tym zarzutom. 

- To, co zobaczyliśmy na sali sesyjnej - brak radnych PiS jest kpiną i lekceważeniem mieszkańców i przybyłych gości. To Klub radnych PiS w osobie pana Andrzeja Matusiaka wystąpił na sesji w dniu 20 lipca o przeniesienie tematu darmowej komunikacji dla dzieci i młodzieży na następny tydzień. To nie bojkot pani prezydent, to bojkot i lekceważenie mieszkańców Jastrzębia. Kolejny tydzień jastrzębscy rodzice będą czekać na decyzję radnych o darmowej komunikacji - głosi stanowisko Klubu Radnych Dla Jastrzębia.

Jakie zdanie na temat bezpłatnej komunikacji ma Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość?

- W przyszłym tygodniu przedstawimy naszą propozycję w sprawie komunikacji. Uważamy, że nie można dzielić mieszkańców na lepszych i gorszych. Chcemy stworzyć bezpłatną linię dla wszystkich. Kursowałaby ona nie tylko przez Jastrzębie, ale również przez wszystkie sołectwa, aby umożliwić dojazd do centrum. Ten temat nie jest jeszcze zamknięty i trwają ciągłe analizy. Klub PiS czy Wspólnota Samorządowa przedstawi odpowiedni pogram odnośnie komunikacji - mówił radny Andrzej Matusiak.

Odniósł się również do zarzutu, że radni z PiS zbojkotowali sesję.

- Na sesji nie tylko nie było radnych z PiS, ale również Wspólnoty Samorządowe, PO, Dla Jastrzębia, Samorządnego Jastrzębia. Z każdego klubu kogoś brakowało. Skandalem jest zachowanie radnych PO i Dla Jastrzębia, którzy również nie przyszli na sesje w sprawie budynków po zamkniętej kopalni Jas-Mos. Czy myśmy robili jakiś alarm, że oni wtedy nie przyszli? - mówił radny Matusiak.

Także prezydent miasta Anna Hetman odniosła się do czwartkowej sesji

- Na prośbę radnych PiS przełożyliśmy sesję komunikacyjną o tydzień. Niestety, nikt z radnych PIS nie pojawił się na sesji. Jest to przykład skrajnego lekceważenia mieszkańców, ponieważ radni sami zaproponowali przeniesienie tego posiedzenia. Jestem zniesmaczona tym faktem Będę zwoływała sesję tak długo aż pojawi się tylu radnych, ilu jest potrzebnych do quorum - mówiła prezydent.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Od dzisiaj darmowa komunikacja dla wszystkich Od dzisiaj darmowa komunikacja dla wszystkich

Jak sprawdzić czy przyjedzie autobus? Jak sprawdzić czy przyjedzie autobus?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (46)
...31.07.2017 18:15

Jaka to kultura - najpierw zaprosić a potem nie przyjść.
Tak zrobił PIS na ostatniej sesji.

anty-menel31.07.2017 7:44

niech zbojkotują meneli.

do eldo31.07.2017 7:42

Ty uważaj bo jeszcze Ciebie ktoś zbojkotuje. My mieszkańcy uwielbiamy PiS i chętnie na nich głosujemy. To najlepszy możliwy wybór i koniec, niech to utnie tą jałową dyskusję.

eldo31.07.2017 7:24

trzeba zbojkotować PIS przy najbliższych wyborach.

anty-menel31.07.2017 6:23

niech się zajmą menelami na śląskiej

mieszkanka30.07.2017 22:58

W żadnym mieście nie ma darmowej komunikacji, albo płacimy z ręki albo miasto pokrywa to z naszych podatków. Jeśli podatki mają iść na diety radnych którzy nie przychodzą na sesje to lepiej na darmową komunikację!!

dynia30.07.2017 21:15

Bezpłatna komunikacja to chwyt reklamowy. Za to zapłacimy wszyscy - środki pójda z naszych podatków. Rodzice w trudnej sytuacji finsnowej niech zwrócą sie do dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej o pomoc finansową na zakup biletów miesięcznych dla swoich dzieci. Po to jest OPS!!! Za darmo nie ma nic!

Pokaż wszystkie opinie (46)