JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

GKS 1962 Jastrzębie wygrywa z MKS Kluczbork 5:1

Na taką inaugurację II ligi wszyscy w Jastrzębiu czekali! Po świetnym widowisku GKS 1962 Jastrzębie pokonał MKS Kluczbork 5:1. Jastrzębianie nie dali żadnej szansy rywalom.

Początek meczu nie wskazywał na tak okazałe zwycięstwo. Piłkarze GKS-u byli nieco sparaliżowani i w 10. minucie to goście wyszli na prowadzenie po błędzie naszej defensywy i strzale głową z bliska Pawła Baraniaka. Z biegiem czasu jednak zaczęliśmy coraz śmielej atakować i w 27. minucie Daniel Szczepan po dośrodkowaniu Farida Alego, również strzałem głową, doprowadził do wyrównania.

W 40. minucie drugiego gola dla GKS-u mógł zdobyć Farid Ali, jednak w dobrej sytuacji został powstrzymany przez obrońców. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, arbiter główny podyktował rzut wolny, do którego podszedł Farid, i celnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Majchrowskiego.

Przyjezdni od początku drugiej połowy starali się doprowadzić do wyrównania, ale zamiast tego musieli od 50. minuty grać w dziesiątkę po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Pawła Kubiaka. Chwilę później na placu gry zameldował się debiutujący w GKS-ie Krzysztof Gancarczyk, by po sześciu minutach podwyższyć wynik spotkania na 3:1, po dobrze rozegranym rzucie rożnym.

Goście, nie mając nic do stracenia, grali bardzo otwarcie, narażając się na kontry ze strony GKS-u. Po jednej z nich sam na sam z Majchrowskim wyszedł Dominik Szczęch, lecz górą był bramkarz MKS-u. Najgroźniej pod bramką Drazika było w 82. minucie. Na strzał z dystansu zdecydował się Niemczyk, lecz naszego bramkarza uratowała poprzeczka.

Piłkarze GKS-u dwubramkowe prowadzenie utrzymywali do doliczonego czasu gry. Wtedy to po przejęciu piłki w środku pola przez Gancarczyka i zagraniu do Jadacha, kapitan GKS-u wykończył pojedynek jeden na jednego z Majchrowskim. Z kolei kilkadziesiąt sekund później po faulu w polu karnym sędzia podyktował rzut karny dla GKS-u. Do piłki podszedł Wojciech Caniboł, ale jego strzał obronił Majchrowski, jednak przy dobitce Caniego był już bez szans i inauguracyjny mecz w II lidze zakończył się efektownym zwycięstwem jastrzębian.

GKS 1962 Jastrzębie - MKS Kluczbork 5:1 (2:1)
0:1 - Paweł Baraniak (10 min.)
1:1 - Daniel Szczepan (27 min.)
2:1 - Farid Ali (45 min.)
3:1 - Krzysztof Gancarczyk (59 min.)
4:1 - Kamil Jadach (92 min.)
5:1 - Wojciech Caniboł (94 min.)

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak (88. Oskar Mazurkiewicz), Kacper Kawula, Kamil Szymura, Dawid Weis, Bartosz Semeniuk, Tomasz Musioł (56. Krzysztof Gancarczyk), Damian Tront, Farid Ali (73. Wojciech Caniboł), Kamil Jadach, Daniel Szczepan (79. Dominik Szczęch).

MKS Kluczbork: Kacper Majchrowski - Paweł Gierak, Lucjan Zieliński (90. Kamil Nykiel), Dawid Wolny (62. Miłosz Reisch), Paweł Baraniak, Krzysztof Bodziony (61. Marcin Niemczyk), Kamil Nitkiewicz, Wojciech Kochański (80. Michał Glanowski), Donatas Narkosius, Paweł Kubiak, Sebastian Deja.