Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
31 lipca 2017

Teraz JAstrzębie decyduje na co wydać 300 tys. zł

Teraz JAstrzębie decyduje na co wydać 300 tys. zł
fot. UM Jastrzębie

Mieszkańcy mogą zaproponować inwestycję ogólnomiejską, której wykonanie nie przekroczy kwoty 300 tys. zł. Pomysły mogą być różne. Ważne, aby były oryginalne i przyczyniły do ciekawego zagospodarowania przestrzeni miejskiej. 

Prezydent Anna Hetman po raz kolejny odwołuje się do mieszkańców i ich oczekiwań. To właśnie jastrzębianie zdecydują, na co wydać kwotę 300 tys. zł. Propozycje mogą być najróżniejsze. Trzeba pamiętać o tym, aby zmieścić się w kwocie i zlokalizować inwestycję na terenie miejskim.

- Pomysły można przesyłać pocztą elektroniczną oraz papierową na adres konkurs@um.jastrzebie.pl lub przynieść osobiście do Urzędu Miasta (pokój 116). Czas zgłaszania propozycji mija 21 sierpnia. Po tym terminie zbierze się komisja konkursowa i sprawdzi czy projekty spełniają założone kryteria. Następnie trafią na platformę konsultacyjną, gdzie odbędzie się głosowania nad nimi. Zwycięski projekt będzie realizowany jeszcze w tym roku. Zachęcam wszystkich do udziału w konkursie. Liczę na pomysłowość i kreatywność mieszkańców. To oni zdecydują, jak będzie wyglądać nasze miasto - mówiła prezydent Anna Hetman.

Każdy jastrzębianin może wziąć udział w konkursie, jeśli pojawią się jakiekolwiek pytania związane z realizacją inwestycji, a dotyczące, na przykład kosztorysu, miejsca lokalizacji, czy innych technicznych spraw, można liczyć na pomoc Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji.

Ideą konkursu jest takie zagospodarowanie przestrzeni miejskiej, aby była ona jak najbardziej przyjazna dla mieszkańców. Można więc uruchomić swoją wyobraźnie i pomyśleć, czego brakuje w Jastrzębiu. Trzeba jednak pamiętać, aby zmieścić się w kwocie 300 tys. zł. Projekty mogą zgłaszać osoby indywidualne, stowarzyszenia, grupy znajomych. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Konkurs na logo dla rowerów miejskich Konkurs na logo dla rowerów miejskich

Jak oddać głos w wyborach samorządowych? [wideo] Jak oddać głos w wyborach samorządowych? [wideo]

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (36)
123408.08.2017 20:21

A może nich Miasto zrobi Cmentarz dla zwierzat co sadzicie o tym pomysle

Heh...02.08.2017 1:01

Proszę o zrobienie kanalizacji deszczowej na ul Matejki tak by po dwóch godzinach deszczu nie zatapiało mieszkańców bo woda z całego Libowca spływa między domami i płynie prosto na mój podjazd.Mam dom z zasypanym garażem bo woda go zalewała. Co 3 lata są pieniądze na nowy projekt ale nie ma pieniędzy na jego realizację.

seboc01.08.2017 16:53

Niech Pani Prezydent kazda zlotowke oszczedza, bo kolej bedzie budowac.
Lada dzien (w sierpniu jeszcze) Pan Michal Wolanski z Warszawy zaprezentuje swoja wizje powrotu cywilizacji do miasta Jastrzebie Zdroj.

seboc01.08.2017 16:31

@Gosc

Rowery miasto pozyczylo jedynie. Z koncem pazdziernika nie bedzie po nich sladu. Pojawia sie moze znowu, kiedy miasto zdecyduje przeprowadzic cala procedure od poczatku, lacznie ze wskazaniem zrodla finansowania.

hawk01.08.2017 14:37

Wydaje mi się, że Seboc startował kiedyś do pracy w UM, ale go pogonili i teraz wylewa frustracje na jastrzebskich portalach :)

Gość01.08.2017 14:31

w jastrzebiu przydala by sie jakas spokojna "oaza" spokoju i spacerow podobna do parku zdrojowego, own i okolice wuydaja sie ok ale tu trzeba milionow, a za 300tys to proponuje doinwestowac rowery, wiecej stacji itp

jes01.08.2017 13:57

żelazny szlak to bzdet, bo to są tereny o znaczeniu strategicznym, nikt na to nie pozwoli, wydaje wam się, że z Czechami wojny nigdy nie będzie, ale w 1919 też tak sądzili i Polska straciła n.p. Karwinę na zawsze. To nie przejdzie, to jest miejsce, które w razie czego będzie służyło obronie Polski, te nasaypy i tory można odbudować i przerzucać sprzęt w razie czego

Pokaż wszystkie opinie (36)