Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
1 sierpnia 2017

Jastrzębie uczci 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Jastrzębie uczci 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
fot. IPN

We wrotek, w dniu 1 sierpnia, w całej Polsce, także w Jastrzębiu zostanie uczczona 73. rocznica  wybuchu Powstania Warszawskiego, poprzez uruchomienie syren. 

1 sierpnia 2017 o godz. 17:00 na terenie Jastrzębia-Zdroju zostanie przeprowadzony wojewódzki test sprawności syren alarmowych umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W ramach testu emitowany będzie dźwięk ciągły trwający trzy minuty oznaczający odwołanie alarmu - informuje jastrzębski magistrat. 

Być może część mieszkańców Jastrzębia skłoni to do chwili zadumy nad wydarzeniami, które 73 lata temu rozegrały się w Warszawie. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Spodziewany nalot wrogiego samolotu Spodziewany nalot wrogiego samolotu

74. rocznica Powstania Warszawskiego.  Zawyją syreny 74. rocznica Powstania Warszawskiego. Zawyją syreny

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
mac02.08.2017 10:29

Cześć i Chwała Bohaterom!

Prawdomowny02.08.2017 8:14

@Do Prawdomowny 01.08.2017 13:50 - skończ Pan pisać co ślina na język przyniesie. Nie masz argumentów to się nie udzielaj .

Do obchody Powstańców Śląskich01.08.2017 19:23

A co mają do tego obchody wybuchu Powstania Warszawskiego? Powinno obchodzić się nasze zrywy narodowe. To, że ich nie ma, to wina polityków ze Śląska. Jak sami nie zorganizują to uroczystości nie będzie. O wszystko trzeba walczyć. Takie mamy czasy, że prezes Jarosław Kaczyński, mówi o Ślązakach "ukryta V kolumna" a Ślązacy zamiast zaprotestować i nie popierać jego partii, popierają i cieszą się, że ich obrażono tak, że trudno jest bardziej.

Uczczenie PW, czy na pewno?01.08.2017 18:02

Kolejny rok i kolejne spóźnione syreny. To jest brak szacunku a nie uczczenie pamięci. Taki żałosny brak kultury w wykonaniu dzisiejszej władzy.

obchody powstań ślaskich01.08.2017 17:56

A ja czekam,aż ktoś doceni śląskich powstańców i bohaterów tych wszystkich innych zrywów narodowych. Symbol Polski walczącej przestał mieć znaczenie, odkąd się go przykleja na ser w markecie i byle koszulkę. Wstyd!

kto pozwolil01.08.2017 17:54

Komu mam wystawić rachunek za dzisiejszą godzinę jeżdżenia wokół miasta i nie mogąc do niego wjechać podobnie jak setki innych mieszkańców? Policji pełno, ale żeby udzielić info to już nie, z 50 m macha jakiś do nas, że zamiast z A1 do Jastrzębia mamy jechać w druga stronę! Brak znaków, info, paliwa... Brak wody pitej, bo chodzi szybciej w upale... Co to ma być? Jak się nie potrafi organizować i zabezpieczać imprez, to się tego nie robi!!!

Do Prawdomowny01.08.2017 13:50

Tak. Jesteś chory i to widać! Może udaj się do psychiatry zamiast to bełkotać bez sensu.

Pokaż wszystkie opinie (16)