Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
EkoOkna
1 sierpnia 2017

Jastrzębski policjant został generałem policji

Jastrzębski policjant został generałem policji
fot. KWP Katowice

Policjant, który pracował  w Komendzie Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju został generałem policji. Chodzi o Krzysztofa Justyńskiego, obecnego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. 

Generał Krzysztof Justyński prace w policji zaczął w 1992 roku w komendzie w Wodzisławiu Śląskim. Zajmował się przestępczością kryminalną i gospodarczą. W 2000 roku przeniósł się do Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie pracował na stanowisku oficera dyżurnego a następnie został zastępcą naczelnika wydziału prewencji. W 2005 roku otrzymał awans na zastępcę szefa komisariatu policji w Skoczowie, a w 2006 roku objął stanowisko zastępcy Komendanta Policji w Jastrzębiu-Zdroju. W 2008 roku Justyński wrócił do Wodzisławia zostając zastępcą szefa tamtejszej policji. Od 2012 roku był komendantem powiatowym.

Krzysztof Justyński jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Nominację generalską otrzymał z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy. 

Generał został wyróżniony następującymi odznaczeniami i medalami: w 2009 r. Brązowej Odznaki „Zasłużony Policjant”, w 2011 r. Medalu Brązowego „Za Długoletnią Służbę”, w 2012 r. Srebrnej, a w 2017 r. Złotej Odznaki "Zasłużony Policjant", medalu „Pro Patria”, a także honorowej odznaki „Za Zasługi dla Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Katowicach”.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Gość02.08.2017 21:07

Jak instytucja taki generał

Gość02.08.2017 0:26

A może by stworzyć zakładkę w której by wstawiać lokalizacje i numery boczne patroli policyjnych i SM na "leżakowaniu"

Ostatnia sprawa z udaremnieniem próby samobójczej na ul Szybowej - jechali spać !!! A niestety my jesteśmy pracodawcami dla tych służb, my jako podatnicy.

do seboc01.08.2017 19:12

Ja nie czytam już nawet twoich chorych wypocin ale już te twoje ''seboc'' działa na mnie agresywnie, chory choleryku.

do 12:3401.08.2017 15:10

On miał trudne dzieciństwo

seboc01.08.2017 14:39

@do seboc

Nie ma obowiazku czytac, paranoiku jeden.

Gość01.08.2017 14:16

Awansujcie jeszcze naszego dzielnicowego, bo żal patrzeć, jak facet nie może się przepchnąć pomiędzy samochodami zaparkowanymi na chodniku.

ginter01.08.2017 14:06

Ucieszyłby mnie dodatkowy pieszy patrol natomiast generałów jest aż nadto.

Pokaż wszystkie opinie (12)