Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
1 sierpnia 2017

Tour de Pologne przejechał przez Jastrzębie

Tour de Pologne przejechał przez Jastrzębie Zobacz więcej zdjęć
fot. Andrzej Klocek

Na ten dzień czekało wielu pasjonatów kolarstwa. Najstarszy wyścig w Polsce Tour de Pologne przejechał przez Jastrzębie. Na ulicach miasta nie zabrakło kibiców, którzy wspierali kolarzy zmagających się nie tylko z trasą wyścigu, ale lejącym się z nieba skwarem. 

Uczestnicy IV etapu wyścigu Tour de Pologne wjechali do Jastrzębia przy dźwięku syren alarmowych, które przypomniały o 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Na ulice wyległy tłumy kibiców podziwiający barwny peleton.

Zawodnicy wjechali do naszego miasta ze strony Żor. Ich trasa prowadziła ulicami: Powstańców Śląskich, Gagarina, Rybnicką, Pszczyńską, al. Piłsudskiego, al. Jana Pawła II (z Premią Lotną), ul. Armii Krajowej oraz Ranoszka, skąd skierowali się do Mszany. Meta tego etapu wyścigu znajduje się w Zabrzu.

Zwycięzcą Premii Lotnej okazał się Holender Bert-Jan Lindemann z grupy LottoNL-Jumbo. Tuż za nim uplasował się Słoweniec Jan Tratnik z ekipy CCC Sprandi Polkowice, a trzecią lokatę wywalczył Paweł Bernasa, zawodnik Reprezentacji Polski.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Tour de Pologne w Jastrzębiu już 1 sierpnia Tour de Pologne w Jastrzębiu już 1 sierpnia

Premia lotna Tour de Pologne koło hali  Premia lotna Tour de Pologne koło hali

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Fan02.08.2017 17:39

Czy ulice, którymi pojedzie wyścig były tajemnicą? Przecież pracownicy UM musieli wiedzieć, dużo, dużo wcześniej. Bo tak wygląda przygotowanie do wyścigu. Mam wrażenie, że kandydaci na urzędników zdają egzaminy z inteligencji. Przyjmuje się tylko tych, których inteligencja nie przekracza pomyślunku zwykłego "młota". Sam wyścig jest świetny. Za ile setek lat organizacja w mieście się poprawi?

jes02.08.2017 13:54

szkoda, że nie było tego w TV

fan kolarstwa02.08.2017 9:40

Transmisja w TV to jakaś katastrofa. Taki wyścig mamy raz w roku, a oni zamiast to transmitować od deski do deski, to puszczają jakieś retransmisje z zawodów triathlonowych. Poziom całej transmisji pozostawia wiele do życzenia, niech się uczą od Eurosportu. Na dodatek jak jechali przez Jastrzębie, to wsadzili jakieś głupie wywiady i reklamę.

.02.08.2017 8:56

Reżimowa TV idealnie w tym czasie wstrzeliła się z 7 min. reklam...