Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
2 sierpnia 2017

Budują nowe przedszkole w mieście

Budują nowe przedszkole w mieście
fot. UM Jastrzębie

Początkiem lipca ruszyła przebudowa Zespołu Szkół nr 8 wraz z budową nowego przedszkola w Boryni. Inwestycja warta jest ponad 13 mln zł.

– Skutecznie realizujemy zaplanowany przez nas program kompleksowej modernizacji placówek oświatowych w Jastrzębiu-Zdroju. W ostatnich dwóch latach na ten cel przeznaczyliśmy z budżetu miasta prawie 30 mln zł. Jednak inwestycja w Boryni to jedno z największych przedsięwzięć – mówi prezydent Anna Hetman.

Po przebudowie Zespół Szkół nr 8 będzie nie do poznania. Zmieni się praktycznie wszystko. Rozpoczęta w lipcu inwestycja zakłada nie tylko przebudowę i termomodernizację istniejącego budynku. Bryła zostanie nadbudowana tak, by powstała przy niej nowa siedziba Publicznego Przedszkola nr 10. Zakres robót jest imponujący.

-  Właściwie zmieniamy tu wszystko. Zostają gołe mury. Wymienione zostaną wszystkie instalacje, począwszy od wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, wentylacyjnej, c.o., a skończywszy na założeniu instalacji fotowoltaicznej, która zdecydowanie obniży koszty utrzymania placówki -  mówi Maria Pilarska, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji.

Wymieniona zostanie cała stolarka okienna i drzwiowa. Budynek zostanie docieplony i wyposażony w nowe meble i sprzęty. Wybudowany zostanie plac zabaw dla przedszkolaków, droga pożarowa, plac postojowy, drogi i chodniki.

Miasto w przebudowę Zespołu Szkół nr 8 zainwestuje ponad 13 mln 198 tysięcy złotych.

– Co ważne, na tę inwestycję skutecznie aplikowaliśmy o środki pozabudżetowe. Udało nam się pozyskać ponad 5 mln 330 tysięcy dofinansowania -  podkreśla Anna Hetman.

Wykonawcą inwestycji, wybranym w drodze przetargu, została jastrzębska firma PB Kompleks. Dzieci i młodzież nową placówką będą się cieszyły od 1 września 2018 roku. Do tego czasu zajęcia dla klas od 1 do 3 będą prowadzone w Domu Sołeckim, a klas 4-7 oraz 2 i 3 gimnazjum w Zespole Szkół Handlowych. Dzieci będą dowożone do szkoły na koszt miasta.

Od 2015 roku w Jastrzębiu-Zdroju kompleksowo zmodernizowane zostały Szkoła Podstawowa nr 4 (koszt 2 575 975 zł) oraz stary budynek Zespołu Szkół nr 12 (koszt 786 724 zł). Odnowionymi placówkami cieszą się także podopieczni Przedszkola Publicznego nr 14 (koszt 1 233 148 zł), Przedszkola Publicznego nr 17 (koszt 962 576 zł), Przedszkola Publicznego nr 19 (koszt 521 088 zł). Trwa gruntowny remont budynku przy ul. Szkolnej 5, gdzie docelowo zlokalizowany ma zostać Zespół Szkół Specjalnych nr 10. Miasto ma w planach kolejne duże remonty: SP 17, SP 1, ZS nr 5 oraz Centrum Kształcenia Praktycznego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Podziemny wstrząs w kopalni "Borynia" Podziemny wstrząs w kopalni "Borynia"

Ratownicy z "Boryni" najlepsi Ratownicy z "Boryni" najlepsi

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Borynia.03.08.2017 9:28

Na ten remont czekaliśmy od wielu wielu lat. Szkoła nie była remontowana od 12-15 lat.
Przedszkole jest w budynku z 1910 roku nic dodać nic ująć.
Wszyscy bardzo się cieszymy że wreszcie jest to robione.

Szeroka02.08.2017 8:55

To nie jest sukces tylko informacja. Osobnik podpisujący się "seboc" ma z sobą jakiś problem i swe frustracje wylewa w komentarzach. Człowieku, przy takich problemach zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest udanie się do lekarz specjalisty. Znawcy psychologii. Jeśli nie nie skorzystasz, czeka cię dramat.

seboc02.08.2017 7:59

Elementarna dzialalnosc miasta, to teraz oglaszana jest jako sukces.
Tyle mieli nastawiac i nic z tego nie wyszlo.

Alicja02.08.2017 7:51

A co z najlepszą placowka w mieście i wiodącą w regionie: Zespolem Szkół nr 6 im.Sobieskiego?
Budynek wygląda tragicznie. NIGDY nie był z zewnątrz remontowany. Elewacja i brama straszne.