Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
2 sierpnia 2017

Australijczycy chcą budować w Polsce kopalnie. Wydadzą 4 mld zł

Australijczycy chcą budować w Polsce kopalnie. Wydadzą 4 mld zł
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Australijska firma Prairie Mining chce wybudować w Polsce dwie kopalnie. Jedną na Lubelszczyźnie, a drugą na Górnym Śląsku. Chcą na ten cel przeznaczyć 4 mld zł. 

Australijczykom udało się pozyskać pieniądze na budowę dwóch kopalń w Polsce. W sumie chcą na ten cel przeznaczyć ok. 4 mld zł. Jeden z tych zakładów ma się znajdować na Górnym Śląsku, a chodzi o uruchomienie kopalni „Dębieńsko”. Głównym produktem wydobywczym będzie węgiel koksowy. Spółka chce, aby budowa kopalni rozpoczęła się w 2019 roku. Przedsiębiorca deklaruje, że wydobywanie węgla koksowego jest opłacalne, przy zachowaniu odpowiednich kosztów uzyskania tego produktu. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (34)
AL04.08.2017 19:03

HMS nie zamierzał kupować kopalni w Suszcu tylko ją dzierżawić . Markowski dostał propozycję od rządu kupienia tej kopalni ale po cenie rynkowej a to już mowa o miliardach i ten pan nie wyraził chęci jej kupna .
Ostatnie lata istnienia tej kopalni były podporządkowane pod dzierżawę Niemcom . Liczyłem na to ,że audyt to wykaże . Jak przyjdzie czas agitacji przedwyborczej zapytam kogo trzeba o ten fakt .

Ticc04.08.2017 12:39

a nasi zamykajom im sie oplaca

konpat198304.08.2017 12:08

Powiedzcie mi kto tam będzie pracował??? EMERYCI!!! Górnictwo to nie tasma produkcyjna... Prawdziwy pracownik WYKWALIKOWANY to mający przynajmniej 10 lat stażu...

Gość03.08.2017 23:26

Z tymi podatkami to błysłeś popatrz na sklepy typu market gdzie płacą podatki i jakie a tu będzie to samo.

Jest teraz na topie fabryka mercedesa w Polsce za tę kwotę co im dają żeby tu robili to lepiej płacić bezrobocie tym ludziom i lepiej wyjdzie.

lolo03.08.2017 22:35

Do gość: Przecież pisze ci w artykule, jaki węgiel będzie celem. Kolejna kopalnia to kolejny zakład pracy, a tym samym miejsca pracy. Nie żyje w urojeniach typu "buuuu oddają kopalnie niemcom". Firma czy kopalnia niezależnie od tego kto jest jej właścicielem płaci w Polsce podatki, w której pracują Polacy, więc nie rozumiem tych ataków. Krupiński zamiast zamykać powinni sprzedać HMS, wpływy z podatków, praca itp. , a hasła typu to nasz Polski węgiel można włożyć między bajki. Przecież czy to JSW czy PGG itp. węgiel sprzedaje na wolnym rynku, może go kupić każdy. Konkurencja na rynku, gdzie jest wiele podmiotów powoduje zmiany. Przy konkurencji nikt nie pozwoli sobie by np. opłacać słabo pracownika, bo będzie mało wydajny, czy dawać mu w pracy sprzęt, który się psuje. To są właśnie te zmiany.

Gość03.08.2017 18:44

LOLO

Nie pojawi się konkurencja dla JSW bo ten typ węgla jest tylko w okolicach Jastrzębia a nawet w Ornątowicach jest opałowy i koksujący ale inny.

lolo03.08.2017 18:10

prawidłowo, niech inwestują może pojawi się konkurencja dla jsw,

Pokaż wszystkie opinie (34)