Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
2 sierpnia 2017

Czy PKM zostanie zlikwidowany? Politycy dyskutują

Czy PKM zostanie zlikwidowany? Politycy dyskutują
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Nie jest tajemnicą, że kondycja Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej jest dramatyczna a firma stoi na skraju bankructwa. Ostatnio pojawiły się głosy, że firmę należy po prostu zlikwidować. 

Głos w tej sprawie zabrał radny Piotr Szereda (PiS).

- Mam informację, że na jednym z posiedzeń Zarządu Międzygminnego Związku Komunikacyjnego rozmawiano na temat likwidacji PKM. Przekazano mi, że pan prezydent Janusz Buda nie przeciwstawił się tej propozycji, a nawet ją akceptuje. Dla mnie wiążące będzie to jak pan prezydent zachowa się podczas głosowania na ten temat. Czy będzie bronił 150 miejsc pracy? - mówił radny Piotr Szereda.

Zastępca prezydenta miasta Janusz Buda całkowicie zaprzeczył, jakoby opowiadał się za likwidacją PKM-u.

- Pan Piotr Szereda kłamie. Jestem przeciwny likwidacji PKM-u, na co dobitnie wskazuje także mój głos „przeciw” podczas głosowania w sprawie upoważnienia Zarządu MZK do podjęcia działań zmierzających do likwidacji PKM. Głosowanie to miało miejsce 31 maja br. podczas posiedzenia zgromadzenia MZK. Wielokrotnie dawałem temu wyraz, iż należy poszukiwać rozwiązań, które pozwolą w skuteczny sposób stabilizować sytuację PKM-u - wyjaśniał zastępca prezydenta miasta Janusz Buda. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy

MZK wypowiada umowę firmie Warbus MZK wypowiada umowę firmie Warbus

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
jastrzebianin16.08.2017 15:08

Zapytajcie prezesa z Jas-Mos dlaczego głosował aby z powrotem przystąpić do MZK.Jego głos to samo kłamstwo,tak jak oszukuje swoich lokatorów,tak jak woził sie na dupie górników .wszystkich oszukuje,dla niego jest ważna jego kasa.cały Jastrzębski PiS głosował dwa lata temu za upadkiem PKM,głosując za powrotem do MZK.pewnie im prezio przysłał dyrektywy z Warszawy.

brawa!14.08.2017 20:02

Dzisiaj radni zrobili duży krok do uratowania PKMu!

Obserwator04.08.2017 11:56

Panie Szereda pan się tylko ośmiesza.na kazdej radzie miastach na temat komunikacji mówi Pan co innego.Mzk jest bez charyzmy ,bez honoru,bez żadnego poczucia przyzwoitości i używa metod w celu oszukania ludzi.Dla mnie PKM jest kozłem ofiarnym całej tej nikczemnej sytuacji.

do Gość04.08.2017 9:31

Więcej ich tam jest.

Gość03.08.2017 23:32

A niejaki Damian to już tańczy pod dyktando bliźniaków żeby fuchę zachować. A może skacze, żeby wyjść na swoje?

basista03.08.2017 19:02

Dajcież już spokój temu "brygadziście", PKM zleciał na dziady, a gdyby lepiej płacił to ludzie by szanowali swoją robotę i nie decydowali by się takie czyny. Ci co wyżej nie są święci, patrzą się nachapać i żeby ten majdan się ciągnął.

jojo03.08.2017 18:02

Brygadzista to najmniejsze ogniwo "kradziejstwa". Przez lata do nadal sie wynosi paliwo, części, twarde dyski itd. Praktyki podobne jak nie na jednej kopalni. Dlatego kopalnie jak i pkm sa ciągle na skraju bankructwa bo pewne jednostki lubią co nie co wynieść z zakładu.

Pokaż wszystkie opinie (33)