Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
2 sierpnia 2017

Policjanci wystawili 90 mandatów za prędkość

Policjanci wystawili 90 mandatów za prędkość
fot. Policja

Podczas akcji „Prędkość”, jaka w miniony weekend była prowadzona na terenie Jastrzębia-Zdroju aż 100 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość kierowania samochodem. 

W ramach prowadzonych działań w Jastrzębiu-Zdroju, do służby skierowano łącznie 22 policjantów ruchu drogowego, którzy skontrolowali 116 pojazdów. 100 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość kierowania samochodem. 90-ciu z nich zostało ukaranych mandatem. 

- W trakcie działań „Prędkość” stróże prawa ujawnili jeden przypadek przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, co skutkowało zatrzymaniem kierującej prawa jazdy na okres 3 miesięcy. W czasie trwania działań, policjanci obsługiwali jeden wypadek, w którym ranne zostały dwie osoby, jednak przyczyną zdarzenia nie było niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przypominają, że przekroczenie prędkości przez kierujących jest nadal jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Mimo szeregu prowadzonych działań i profilaktyki, to właśnie szybka jazda jest zawsze wymieniana, jako powód wielu zdarzeń drogowych. Dlatego wszyscy "amatorzy" szybkiej jazdy muszą liczyć się z konsekwencjami. Stąd tak wielu z nich nie mogło liczyć na taryfę ulgową i zostało ukaranych mandatem karnym.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Jest ślisko! Uwaga! Jest ślisko!

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
znawca05.08.2017 13:55

kwestię przekraczania prędkości dobrze opisuje legalnajazda

Gość03.08.2017 13:06

@ Leszek

Mają to w d... Nawet jak zatrzymują motocyklistę to taki delikwent specjalnie wolno ściąga kask do dmuchania w tym momencie machają ręką i puszczają go. Widziane nie jednokrotnie.

Nasza policja to jak blondynka jak mają akcję prędkość to tylko na radar reszta olewana jak akcja pasy to tylko pasy reszta olewana. A co jakiś czas słyszymy że mają "akcję na coś" a co robią po za tym czasem?
To tak jak by piekarzowi kazali chleb upiec tylko w weekend a reszta czasu niech się szlaja po piekarni wszak to piekarz.
P.S. Panowie piekarze proszę się nie obrażać że ich porównałem do waszego zawodu.

Leszek03.08.2017 10:14

A można by było przy każdej kontroli sprawdzać stan oświetlenia bo przecież widać jak jeżdżą z jednym światłem bez świateł jak choinka.

Gość03.08.2017 7:38

Ciekawe, bo wieczorem rajdy motocyklowe w centrum tradycyjnie się odbyły.

spokojny02.08.2017 14:39

Bardzo dobrze. Powinno się dopaść tych cwaniaków na motorach, którzy wieczorami pędzą jakby im rozum wywiał wiatr. Za hałasowanie również powinny być mandaty. Teraz, gdy jest ciepło, głupki na motorach budzą śpiących.

Gość02.08.2017 13:21

Tych 10 ma naklejki IPA na szybie albo wizytówki kolegi w mundurku.

Gość02.08.2017 10:42

10 to właściciele knajp i radni?

Pokaż wszystkie opinie (8)