Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°18°
2 sierpnia 2017

Uważajcie na burze i wysokie temperatury

Uważajcie na burze i wysokie temperatury
fot. Shutterstock

W ciągu najbliższych dni  temperatura powietrza przekroczy 30 stopni C. Możliwe są też wyładowania atmosferyczne. Zachowajcie ostrożność. Wychodząc z domu nie zapominajcie o butelce z wodą. Pomóc może także nakrycie głowy. 

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że w środę prognozowane jest wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm z porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie może wystąpić grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska 90 proc.

W ciągu dnia, najwyższa temperatura występuje pomiędzy godziną 15.00 a 18.00, a nie jak się powszechnie sądzi – w południe, zaś największe promieniowanie UV notowane jest w godzinach 12.00-13.00. Wraz ze wzrostem temperatur znacząco wzrasta też ryzyko odwodnienia oraz przegrzania organizmu. Upał może doprowadzić do wystąpienia udaru słonecznego lub cieplnego, który jest stanem zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu.

Lepiej zostać w domu i unikać przebywania na świeżym powietrzu. Jeśli już trzeba gdzieś wyjść trzeba pamiętać, aby wziąć ze sobą butelkę wody. Warto pamiętać również o nakryciu głowy.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

W przyszłym tygodniu ruszą kurtyny wodne W przyszłym tygodniu ruszą kurtyny wodne

Mieszkańcy mogą się ochłodzić przy kurtynach wodnych Mieszkańcy mogą się ochłodzić przy kurtynach wodnych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Gość02.08.2017 23:52

Gdzie te burze ?