Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
2 sierpnia 2017

Uważajcie na burze i wysokie temperatury

Uważajcie na burze i wysokie temperatury
fot. Shutterstock

W ciągu najbliższych dni  temperatura powietrza przekroczy 30 stopni C. Możliwe są też wyładowania atmosferyczne. Zachowajcie ostrożność. Wychodząc z domu nie zapominajcie o butelce z wodą. Pomóc może także nakrycie głowy. 

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że w środę prognozowane jest wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm z porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie może wystąpić grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska 90 proc.

W ciągu dnia, najwyższa temperatura występuje pomiędzy godziną 15.00 a 18.00, a nie jak się powszechnie sądzi – w południe, zaś największe promieniowanie UV notowane jest w godzinach 12.00-13.00. Wraz ze wzrostem temperatur znacząco wzrasta też ryzyko odwodnienia oraz przegrzania organizmu. Upał może doprowadzić do wystąpienia udaru słonecznego lub cieplnego, który jest stanem zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu.

Lepiej zostać w domu i unikać przebywania na świeżym powietrzu. Jeśli już trzeba gdzieś wyjść trzeba pamiętać, aby wziąć ze sobą butelkę wody. Warto pamiętać również o nakryciu głowy.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Temperatura może przekroczyć 34 st. C Uwaga! Temperatura może przekroczyć 34 st. C

Nieprzytomny mężczyzna na ogródkach działkowych Nieprzytomny mężczyzna na ogródkach działkowych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Gość02.08.2017 23:52

Gdzie te burze ?