Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
3 sierpnia 2017

Z centrum Jastrzębia pojedziemy pociągiem?

Z centrum Jastrzębia pojedziemy pociągiem?
fot. pixabay

Odbyło się kolejne spotkanie na temat odtworzenia linii kolejowej na terenie Jastrzębia. Przedstawiono na nim podsumowanie kolejnego etapu prac w ramach realizacji projektu pn. „Analiza odtworzenia linii kolejowej w Jastrzębiu-Zdroju w kontekście regionalnych i transgranicznych połączeń kolejowych”. 

Uczestnicy spotkania, które odbyło się 27 lipca otrzymali informację między innymi na temat, gdzie ewentualnie mogłyby się znajdować dworce kolejowe i którędy można poprowadzić tory. Według jednego z uczestników spotkania rozważa się lokalizację dworców w takich miejscach, jak Jastrzębie Górne, okolice ulicy Turystycznej, gdzie kiedyś przebiegały tory kolejowe. Możliwe jest też pociągniecie nitki kolejowej do Zdroju. Chodzi o to, aby w czasie do 60 minut dojechać do stolicy województwa - Katowic 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pociągi jeżdżą za darmo Pociągi jeżdżą za darmo

Z naszego regionu można pociągiem dojechać na Hel Z naszego regionu można pociągiem dojechać na Hel

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (65)
Gość07.08.2017 22:10

Karbol to inaczej fenol .Działa niszcząco na drogi oddechowe.

Gość07.08.2017 12:50

@Gość
Dziś o 9:42

Nie wszyscy rozebrali tylko firma PKP to rozebrała i sprzedała - sam kupiłem 2 paczki czyli 5m3 i nie karbid wdychali tylko karbol . Jak coś piszesz to z sensem a nie tylko co dzieci w piaskownicy opowiadały.

Gość07.08.2017 9:42

Janecki palcem nie kiwnąl , żeby kolej ratować. A jeszcze ta infrastruktura nie była całkiem w ruinie.Za Janeckiego rozebrano np. .podkłady. Następnie spalano je w przydomowych paleniskach i wszyscy wdychali trujący karbid. Nonszalancja Janeckiego także w dziedzinie ekologii była przytłaczająca.

Pomocnik kalifaktora06.08.2017 23:31

Kolego smutny gdy zlikwidowano kolej prezydentem był Ogieglo z PO

Gość06.08.2017 22:59

Janecki lansował się na stronie Sobieskiego jak zwiedza Czechy z uczniami jeżdżąc koleją, oczywiście czeską. Jak zwykle z błogim uśmiechem, zadowolony z siebie .Gdzie jest odpowiedzialność za to, co zrobił w tym mieście .A właściwie-za to, czego nie zrobił.

Smutny pan z wąsem.06.08.2017 15:14

Cesarz tory zbudował komunizm je remontował i korzystał, a dupokracja Unijny-socjalizm Europejski razem z Janeckim zniszczył tory i ludzkie odruchy i szacunek do ludzi.

jaś06.08.2017 14:35

upadkiem linii kolejowej i rozwojem prywatnej linii autobusowej w czasie panowania Pana Byłego powinien się ktoś zająć.

Pokaż wszystkie opinie (65)