Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
3 sierpnia 2017

Z centrum Jastrzębia pojedziemy pociągiem?

Z centrum Jastrzębia pojedziemy pociągiem?
fot. pixabay

Odbyło się kolejne spotkanie na temat odtworzenia linii kolejowej na terenie Jastrzębia. Przedstawiono na nim podsumowanie kolejnego etapu prac w ramach realizacji projektu pn. „Analiza odtworzenia linii kolejowej w Jastrzębiu-Zdroju w kontekście regionalnych i transgranicznych połączeń kolejowych”. 

Uczestnicy spotkania, które odbyło się 27 lipca otrzymali informację między innymi na temat, gdzie ewentualnie mogłyby się znajdować dworce kolejowe i którędy można poprowadzić tory. Według jednego z uczestników spotkania rozważa się lokalizację dworców w takich miejscach, jak Jastrzębie Górne, okolice ulicy Turystycznej, gdzie kiedyś przebiegały tory kolejowe. Możliwe jest też pociągniecie nitki kolejowej do Zdroju. Chodzi o to, aby w czasie do 60 minut dojechać do stolicy województwa - Katowic 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Z naszego regionu można pociągiem dojechać na Hel Z naszego regionu można pociągiem dojechać na Hel

Na przywrócenie kolei są potrzebne środki rządowe Na przywrócenie kolei są potrzebne środki rządowe

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (65)
Gość07.08.2017 22:10

Karbol to inaczej fenol .Działa niszcząco na drogi oddechowe.

Gość07.08.2017 12:50

@Gość
Dziś o 9:42

Nie wszyscy rozebrali tylko firma PKP to rozebrała i sprzedała - sam kupiłem 2 paczki czyli 5m3 i nie karbid wdychali tylko karbol . Jak coś piszesz to z sensem a nie tylko co dzieci w piaskownicy opowiadały.

Gość07.08.2017 9:42

Janecki palcem nie kiwnąl , żeby kolej ratować. A jeszcze ta infrastruktura nie była całkiem w ruinie.Za Janeckiego rozebrano np. .podkłady. Następnie spalano je w przydomowych paleniskach i wszyscy wdychali trujący karbid. Nonszalancja Janeckiego także w dziedzinie ekologii była przytłaczająca.

Pomocnik kalifaktora06.08.2017 23:31

Kolego smutny gdy zlikwidowano kolej prezydentem był Ogieglo z PO

Gość06.08.2017 22:59

Janecki lansował się na stronie Sobieskiego jak zwiedza Czechy z uczniami jeżdżąc koleją, oczywiście czeską. Jak zwykle z błogim uśmiechem, zadowolony z siebie .Gdzie jest odpowiedzialność za to, co zrobił w tym mieście .A właściwie-za to, czego nie zrobił.

Smutny pan z wąsem.06.08.2017 15:14

Cesarz tory zbudował komunizm je remontował i korzystał, a dupokracja Unijny-socjalizm Europejski razem z Janeckim zniszczył tory i ludzkie odruchy i szacunek do ludzi.

jaś06.08.2017 14:35

upadkiem linii kolejowej i rozwojem prywatnej linii autobusowej w czasie panowania Pana Byłego powinien się ktoś zająć.

Pokaż wszystkie opinie (65)