Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
4 sierpnia 2017

Budynki po Jas-Mos zostaną zburzone czy przejęte przez miasto?

Budynki po Jas-Mos zostaną zburzone czy przejęte przez miasto?
fot. JSW S.A.

Sprawa budynków po kopalni Jas-Mos powraca po tym, jak w lipcu nie doszła do skutku nadzwyczajna sesja Rady Miasta w tej sprawie. Radni PiS nadal domagają się zwołania posiedzenia na ten temat. 

W czwartek w Urzędzie Miasta odbyło się robocze posiedzenie zespołu, którego celem jest zagospodarowanie terenów po byłej kopalni Jas-Mos. W spotkaniu wzięli udział zainteresowani radni, zastępca prezydenta Roman Foksowicz oraz przedstawiciele Wyższego Urzędu Górniczego.

Podczas spotkania zarysowały się dwa przeciwstawne stanowiska. Jedno, popierane przez magistrat, zakładające zburzenie budynków, ze względu na ich stan techniczny. Odmienny pogląd zaprezentował Tadeusz Sławi (PiS), który widzi sens przejęcia przez miasto budynku byłej łaźni oraz dawnych warsztatów z przeznaczeniem dla potencjalnych inwestorów. Radny Sławik, już wcześniej zapowiadał ponowne zwołanie sesji, podczas której głos w tej sprawie zabierze cała Rada Miasta.

Podczas sesji w dniu 7 lipca, na której zabrakło quorum, radni z Klubu PiS zamierzali przegłosować wniosek o ty, aby zobowiązać prezydenta miasta do przejęcia budynków po likwidowanej kopalni Jas-Mos.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Za cztery lata powstanie centrum logistyczne w Jastrzębiu Za cztery lata powstanie centrum logistyczne w Jastrzębiu

Port Jastrzębie - Centrum Logistyczne. Trwają prace nad projektem Port Jastrzębie - Centrum Logistyczne. Trwają prace nad projektem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (36)
do grzebacz08.08.2017 12:11

Pomysł fajny ale raczej nie przejdzie. Miasto nie może jako tako prowadzić dzialalnosci komercyjnej. Po prostu. Gdyby tak było to miasta budowałyby swoje fabryki i miejsca pracy. Tak niestety nie jest wiec i takie stanowiska nie powstaną. Może znajdzie się jakieś przedsiębiorca z Jastrzebia który by ewentualnie takie coś otworzył. Ale wiadomo - to kosztuje.

Gość08.08.2017 12:08

@
grzebacz
07.08.2017 22:07

CHWAŁA CIA ZA ZACNY POMYSŁ!!!

trafna decyzja ale nie wdrożą tego no chyba że ktoś pomyśli i na własny i we własnym interesie otworzy takie coś.

Liczymy na poparcie tematu!!!

grzebacz07.08.2017 22:07

Tanim i dobrym pomysłem przynoszącym zysk dla miasta ,satysfakcję i oszczędność dla mieszkańców którzy chcieli by sami coś zrobić w swoim samochodzie czy innym pojeździe ale nie mają gdzie, będzie utworzenie miejsca z stanowiskami ala" warsztat samoobsługowy" myśle że kilka stanowisk z podstawowym sprzętem do wynajęcia to dobry pomysł i przy okazji nowe miejsca pracy. Myślę że chętnych na stanowisko np. 30zł za/h będzie sporo. Przy dłuższym wynajmowaniu odpowiednie rabaty a na miejscu stale zatrudniony mechanik z mechaniki ogólnej i podstawowe służący radą i pomocą plus ktoś do utrzymania ładu i odpowiedzialnego za wydawany sprzęt. Sam chętnie korzystałbym z takiego stanowiska np. wymieniając olej czy elementy układu hamulcowego. Można też utworzyć stanowiska pielęgnacji pojazdów, nie zwykła myjnie z kilkoma urządzeniami ciśnieniowymi ale stanowiska z bieżącą wodą i prądem. Jeżeli ktoś będzie chciał a wielu ludzi lubi dbać o swoje fury to będzie mógł skorzystać z takiego stanowiska przywożąc ze sobą swoje sprzęty jak np. odkurzacz( bez limitu czasu i przepłacania), wiaderko gąbka i inne gadżety. Pani Hetman niech Pani o tym pomyśli.

y06.08.2017 21:48

jakie centrum biznesowe w Jastrzębiu? Pizzeria i kebab i ciucholand? Zróbcie jakieś centrum kultury

Gość06.08.2017 21:15

@ gosc
Dziś o 9:51

Bardzo trafna odpowiedź

gosc06.08.2017 9:51

@Do Gość Dziś o 18:20

widac ze urazona jarzyna z UM sie odezwala hehe

Do Gość Dziś o 18:2005.08.2017 21:18

Lecisz w głupa pisząc takie bzdety. Nie znasz tematu, i dlatego uważasz, że jesteś genialny. To normalne zachowanie umysły prostego, przygotowanego do prostych prac, przy których nie jest konieczne myślenie.

Pokaż wszystkie opinie (36)