Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
7 sierpnia 2017

Zebrali pół miliona złotych, drugie tyle wyniosła dotacja na remont

Zebrali pół miliona złotych, drugie tyle wyniosła dotacja na remont Zdjęcie archiwalne
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Wspólnota Mieszkaniowa Miodowa 1-3 administrowana przez Miejski Zarząd Nieruchomości otrzymała ponad 422 tys. zł na dofinansowanie do wymiany balkonów. Środki pochodzą z budżetu Unii Europejskiej. 

W 2001 roku zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej zlecił wykonanie dokumentacji projektowej remontu balkonów. Mieszkańcy rozpoczęli gromadzenie pieniędzy na funduszu remontowym. W międzyczasie ogłoszono konkurs dający możliwość ubiegania się o dofinansowanie tej inwestycji ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

- Złożyliśmy stosowny wniosek i udało nam się pozyskać 468 tys. zł na wymianę azbestowo-cementowych balustrad balkonowych wraz z robotami towarzyszącymi w budynku mieszkalnym wielorodzinnym Wspólnoty Mieszkaniowej Miodowa 1-3 - mówi z dumą Beata Olszok, dyrektor MZN.

Kwota dofinansowania stanowi 84 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji. Jak mówi dyrektor Olszok, wiadomość ta cieszy, ponieważ właściciele mieszkań gromadzili potrzebne środki na remont przez okres 6 lat. Pieniędzy tych starczyłoby na wykonanie robót bez dofinansowania. Po jego uzyskaniu, resztę zgromadzonych środków można przeznaczyć na inne cele remontowe. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kto zapłaci za wymianę kotłów centralnego ogrzewania? Kto zapłaci za wymianę kotłów centralnego ogrzewania?

"Jestem dumny z Domu Zdrojowego" - młodzi o Jastrzębiu "Jestem dumny z Domu Zdrojowego" - młodzi o Jastrzębiu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Do ...08.08.2017 12:08

Azbest zamontowany gdziekolwiek jest szkodliwy. Cały czas odrywają się od niego odrobiny , które szkodzą. Dlaczego taki seboc nie potrafi zrozumieć tak prostych zjawisk. Durnota wrodzona czy ... ?

Jacek 07.08.2017 18:12

No to teraz rozumiem dlaczego kwota na fundusz remontowy wzrosła prawie o 100% w innych mieszkaniach komunalnych

Mieszkaniec 07.08.2017 14:18

Piękne zdjęcie... szkoda ze nie bloku o którym mowa w artykule :/ Kolejny blok miasta który elewacje ma obrzydliwą a na remont bd trzeba zbierać kolejne lata

seboc07.08.2017 12:40

@Dpo seboc

Obrobka azbestu stwarza zagrozenie. Pyl i wlokna moga powodowac nowotwor.
Zamontowany na bloku zadnej szkody nie czyni.

ja 07.08.2017 11:57

To machnijcie teraz klatki schodowe na Przyjaźni ale nie każcie płacić tym co mają wykupione mieszkania po kilka tysięcy od malowania.

Racja07.08.2017 10:02

Seboc dobrze mówi, azbest podczas demontażu jest szkodliwy dlatego usuwać powinna go wyspecjalizowana firma.

Dpo seboc,07.08.2017 8:35

Kto ci takich glupot naopowiadal. Azbest to oromne zagrozenie dla zdrowia czlowieka.

Pokaż wszystkie opinie (8)