Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
EkoOkna
8 sierpnia 2017

Utonęło 50 osób. Policja ostrzega

Utonęło 50 osób. Policja ostrzega
fot. KMP Żywiec

Policjanci apelują o rozsądek w czasie wakacji, a dokładnie w czasie kąpieli w wodzie. Od początku wakacji życie utraciło blisko 50 osób. Zadbajcie o swoje bezpieczeństwo. 

Policjanci apelują, aby wybierać jedynie strzeżone kąpieliska i miejsca wyznaczone do kąpieli. Unikać natomiast różnego rodzaju glinianek, stawów czy żwirowisk. Na odcinkach szlaków żeglugowych, w pobliżu portów, mostów, zapór itp. kąpiel jest szczególnie niebezpieczna. Przebywając na terenie kąpieliska, przestrzegajmy jego regulaminu, stosujmy się również do uwag i zaleceń ratownika. Unikajmy kąpieli po spożyciu alkoholu, po wytężonym wysiłku fizycznym lub bezpośrednio po posiłku, zachowajmy również ostrożność podczas kąpieli po długotrwałym przebywaniu na słońcu. Korzystajmy tylko ze sprawnego i właściwie wyposażonego (np. w kamizelki ratunkowe) sprzętu pływającego.

- Zachowujmy ostrożność również podczas wypoczynku nad wodą, na przykład podczas spacerów lub łowienia ryb. Przebywanie nad wodą po zmroku, samemu, w razie wypadku znacznie zmniejsza nasze szanse na ratunek. Zwracajmy także szczególną uwagę na bawiące się na brzegu dzieci. Pamiętajmy również, że nasze rzeczy pozostawione na brzegu mogą stać się łatwym łupem złodziei. Nie pozostawiajmy bez opieki zwłaszcza cennych przedmiotów - telefonów, aparatów fotograficznych, pieniędzy, itp. - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja czuwa nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą. Realizowana w tym roku akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Projekt jest częścią zainicjowanej przez MSWiA kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Więcej informacji na temat planowanych i realizowanych w całym kraju przedsięwzięć w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” oraz konkursu dla dzieci i młodzieży „Filmowy przeWODNIK” można znaleźć na stronie www.policja.pl/bezpieczenstwo-nad-woda.

W związku z zapowiadanym wzrostem temperatury powietrza, zachowajmy zdrowy rozsądek i ostrożność podczas korzystania z orzeźwiających kąpieli.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębie dostanie ponad 2 mln dofinansowania ? Jastrzębie dostanie ponad 2 mln dofinansowania ?

Woda w basenie będzie cieplejsza Woda w basenie będzie cieplejsza

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
seboc08.08.2017 8:25

@Do seboc

Oczywista, oczywistosc.
Gdyby policja pisala do jastrzebian, ktorzy w miescie zostaja, ostrzegalaby przed zadlawieniem sie piaskiem.

Do seboc08.08.2017 8:02

Chodzi o jastrzębianach którzy wyjeżdżają, ale w sumie trudno się tego domyśleć :)

seboc08.08.2017 7:41

W Jastrzebiu niebezpieczenstwo utoniecia calkiem nieduze, bo akwenow wodnych nie duzo.