Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
8 sierpnia 2017

Są pieniądze na dzieci w prywatnych żłobkach i klubach dziecięcych

Są pieniądze na dzieci w prywatnych żłobkach i klubach dziecięcych
fot. pixabay

Miasto dopłaca do dzieci, które korzystają z niepublicznych żłobków i klubów dziecięcych. Na każdego malucha przeznaczono 200 zł (żłobek ) i 100 zł (klub dziecięcy). Uchwałę w tej sprawie przedłożyła prezydent miasta. 

Pieniądze otrzymują żłobki i kluby dziecięce, które wykażą liczbę dzieci korzystających z ich opieki. Na podstawie tego wniosku jastrzębski magistrat podpisuje umowę na dotację z daną placówką. Pieniądze są przelewane na konto do ostatniego dnia każdego miesiąca.

To drugie podejście do spraw dotacji dla dzieci korzystających z niepublicznej opieki. Za pierwszym razem radni przyjęli uchwałę zaproponowaną m.in. przez radną Iwonę Rosińska (WS). Jednak nie została ona wprowadzona w życie, po tym jak nadzór prawny wojewody śląskiego zakwestionował jej poprawność. Chodziło o brak wskazania źródeł finansowania.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pijana matka powiedziała, że nie chce dzieci Pijana matka powiedziała, że nie chce dzieci

Porzuciła dzieci i uciekała przed policjantami Porzuciła dzieci i uciekała przed policjantami

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
znafca09.08.2017 0:02

do komentujących i nie tylko.Sprawdzcie jaką funkcję pełni zawodowo na co dzień pani radna to zrozumiecie dlaczego walczyła tak baaardzo o te uchwałę.wyjatkowo prosty rebus......

do do super08.08.2017 21:15

To dziwne, bo u nas pis nie rządzi tylko platforma, a mimo to pis merytorycznie wspiera władzę i nawet chroni PO przed różnymi kompromitacjami. Chyba masz przestarzałe dane.

Do super08.08.2017 20:57

Czy rada Rosińska jest z PiS? Jeśli tak, to nie wierzę, że ona cokolwiek pomogła. Niestety radni tej partii nie pomagają dopóki całe władza miasta nie należy do PiS. To podstawowa zasada obowiązująca w każdym mieście, powiecie, sołectwie i województwie. Chodzi o to, żeby władzom z poza PiS nie przypisać, nawet przypadkowo jakiegoś dobrego działania na rzecz mieszkańców.

super08.08.2017 19:41

To działania radnej Rosińskiej doprowadziły do tego sukcesu, wielkie olbrzymie brawa. A za rok każdy rodzic, który otrzyma to dofinansowanie powinien przy urnie wyborczej pamiętać, że to radna Rosińska stoi za tym sukcesem i na nią głosować! O tak!

Gość08.08.2017 18:39

Radna Solaris nadaje się na miss Bzia, pewnie Bzianeckiemu pasi.

radni są super!08.08.2017 16:46

Uwielbiam radnych, zwłaszcza radnych PiS i radną Rosińską <3. Wielke gromkie brawa za tą wspaniałą akcję, super.

Gość08.08.2017 15:00

Pani Rosińska, to ta specjalistka od lodów na zimno?

Pokaż wszystkie opinie (13)