Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
9 sierpnia 2017

Jastrzębie podejmie współpracę z ukraińskim miastem

Jastrzębie podejmie współpracę z ukraińskim miastemNa fotografii Dom Ludowy
fot. wikipedia

Miasto Jastrzębie-Zdrój podejmie współpracę międzynarodową z ukraińskim miastem Borszcziw (Borszów), leżącym w obwodzie tarnopolskim. Ma ona dotyczyć płaszczyzny ekonomicznej, kulturalnej i oświatowej. 

Impulsem do nawiązania współpracy są wieloletnie kontakty jastrzębskich strażaków z ich ukraińskimi kolegami. Strażacy z Ukrainy w Polsce uczestniczyli m.in. w specjalistycznych kursach z zakresu stabilizacji konstrukcji budowlanych, lokalizacji poszkodowanych z użyciem psów ratowniczych i specjalistycznego sprzętu oraz ratownictwa wysokościowego przy użyciu technik alpinistycznych. W latach poprzednich również delegacje jastrzębskich strażaków podczas pobytu w mieście Borszcziw miały okazję do wymiany doświadczeń zawodowych.

- W przyszłości podpisanie umowy o partnerstwie pomiędzy miastami Jastrzębie-Zdrój (Rzeczpospolita Polska) i Borszcziw (Ukraina) będzie sprzyjało podejmowaniu działań wspierających wyżej wymienione cele w zakresie:  wymiany doświadczeń w organizacji i funkcjonowania organów samorządu lokalnego, wspierania współpracy pomiędzy firmami, instytucjami i organizacjami gospodarczymi z terenu Jastrzębia-Zdroju i Borszcziw,  wymiany informacji i doświadczeń w zarządzaniu i planowaniu rozwoju lokalnego,  współpracy instytucji wspierających rozwój lokalny, spotkań i kontaktów pomiędzy organami i instytucjami samorządowymi,  pomocy przy organizowaniu wymian grup młodzieżowych i uczniowskich,  wspieraniu organizacji imprez kulturalnych i zawodów sportowych - informuje Jastrzębski magistrat. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębie-Zdrój przyjmuje Polaków z Kazachstanu Jastrzębie-Zdrój przyjmuje Polaków z Kazachstanu

O Ukrainie w Miejskiej Bibliotece Publicznej O Ukrainie w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Gość09.08.2017 13:43

Na Ukrainie mają takie drogi jak na Mazowieckiej to mamy wspólne tematy. Z ciekawostek ograniczyli ruch na Alejach Piłsudskiego (most) i będzie zamknięta do listopada a na pewno dłużej bo się przeciągnie jak zawsze ul Zdrojowa pomiędzy rondami.
Czy ktoś w magistracie w końcu beknie za te decyzje?

ginter09.08.2017 12:32

Dajcie sobie na luz z Ukrainą faszyści i nic więcej.

Pomocnik kalifaktora09.08.2017 11:43

Jak to nic z tego nie wyniknie.Będą kolejne fotki hrabiny do albumu !!!!

Kolega seboca09.08.2017 9:05

100 % racji, gadka gadka i nic z tego konkretnego nie wyjdzie !

polgks09.08.2017 8:49

Z Karviną powinni coś zrobić, a oni na końcu świata szukają!!!

seboc09.08.2017 7:49

Wspolpraca zawsze dobra.
Tylko w wydaniu jastrzebskim to beda jakies pierdoly.