Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
9 sierpnia 2017

Za nieposprzątanie po psie zapłacicie 500 zł

Za nieposprzątanie po psie zapłacicie 500 zł
fot. JastrzebieOnline.pl

Nie od dzisiaj wiadomo, że sprzątanie po psach to śmierdzący problem. Miasto przekonuje ludzi do tego obowiązku poprzez postawienie specjalnych tabliczek. Jeśli się do tego nie dostosujemy zapłacimy mandat. 

Magistrat wydał 800 zł na zakupienie tabliczek przypominających o obowiązku sprzątania po pupilach. Jeśli się do tego nie dostosujemy to zapłacimy mandat w wysokości 500 zł. Straż Miejska może też skierować sprawę do sądu. 

Wyprowadzania psa na trawnik nie jest wykroczeniem, a nawet załatwienie przez niego tam swojej potrzeby. Jeśli właściciel uprzątnie odchody, nie ma powodów do niepokoju. Psy nie mogą tylko zanieczyszczać placów zabaw, wygrodzonych zieleńców czy boisk sportowych. Poza tym mają prawo wstępu wszędzie tam, gdzie ich właściciel. Nie ma więc podstaw, aby wyganiać, co się czasami zdarza, mieszkańców spacerujących z psami po ogólnodostępnych miejscach w Jastrzębiu.                         

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze" "Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze"

Zegar z kukułką dla policjantów zamiast samobójstwa Zegar z kukułką dla policjantów zamiast samobójstwa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (35)
Do wszystkich05.09.2017 13:56

Sporo właścicieli psów otrzyma mandaty dzięki akcji młodych ludzi. Krótki film jak pies robi kupę i odchodzi wraz z właścicielem są niezaprzeczalnym dowodem do wystawienia mandatu.

Do wszystkich15.08.2017 11:13

Młodzi podjęli się rejestracji niestosownego zachowania się właścicieli psów. Zawsze mają z sobą telefony i mogą ukradkiem filmować to czego nie robią chodzący z pieskami, którzy zobowiązani są do sprzątania. Te filmy będą publikowane. Na razie z zasłoniętymi twarzami właścicieli.

kolos10.08.2017 10:13

Nareszcie , ale trzeba to jeszcze egzekwować , zapaskudzone trawniki a straż miejska ma to gdzieś
mając w domu także pieski i żadnej torebki na spacerze.

wiosna najlepiej widać 09.08.2017 22:01

przebiśniegi-gównośniegi.

torebka łopatka i jechane do kosza!

menel09.08.2017 21:26

ginter 100% racji i o 6-tej rano pierwsze modły dla wszystkich,a jak nie to kaszanka

do oko proroka09.08.2017 20:05

Bo nas jest więcej. A kultury w porównaniu do zwierząt mamy mniej. Pies jest przyjacielem człowieka, ale już człowiek nie zawsze jest przyjacielem pasa. Człowieczek jest przyjacielem tylko siebie. Na siebie patrzy zawsze z podziwem, choćby był arcy głupkiem.

prosty09.08.2017 18:50

problem jest w tym ze pies jest mondrzejszy od cebulaka paczcie na siebie ,a pozniej na zwierzeta i ich kompanow

Pokaż wszystkie opinie (35)