Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
EkoOkna
9 sierpnia 2017

JSW kupuje ratownikom górniczym nowe aparaty

JSW kupuje ratownikom górniczym nowe aparaty
fot. JSW / Agnieszka Materna

Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała, że ratownicy górniczy otrzymają w niedługim czasie nowe aparaty.  Procedura zakupu właśnie ruszyła. 

Kopalniane stacje ratownicze sporządzają listy z potrzebami dotyczącymi nowych urządzeń. Na tej podstawie odbędzie się procedura przetargowa.

- Proces zakupu nowych aparatów zaplanowano na najbliższe trzy lata. Wszystkie mają być tej samej firmy i będą w  nie zaopatrywane stopniowo wszystkie stacje ratownicze. Jeszcze nie ma decyzji, która kopalnia otrzyma nowe aparaty, jako pierwsza. Ustalono natomiast, że gdy jakaś stacja ratownictwa górniczego otrzyma nowy sprzęt, to aparaty starego typu „W-70” wraz z częściami zamiennymi przekaże do innej kopalni - informuje Jastrzębska Spółka Węglowa.

Przypomnijmy, że obecnie Jastrzębska Spółka Węglowa wdraża program „małej mechanizacji”, który zakłada zakup narzędzi dla pracowników. Do tej pory rocznie na ten cel wydawano we wszystkich kopalniach ok. 2,5 mln zł. W tym roku spółka przeznaczyła na to 14 mln zł. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Posłowie PiS będą mieli gości Posłowie PiS będą mieli gości

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
do Mistrz górnictwa19.08.2017 22:05

popieram twoja wypowiedz

rajmund10.08.2017 21:11

Ratownicy powinni byc firmą prywatną i nie na kazdej kopalni tylko w jednym miejscu .kto to widział niby kopalnia zespolona borynia zofiowka jastrzębie i na kazdej stacja ratownicza na kazdej biurowiec i na kazdej związki przeciez wystarczyłoby to wszystko na głównej kopalni ciągnącej całą spolke do przodu boryni.

Chahar10.08.2017 20:50

Oj jorgus, na dekiel ci pizło, że tekie głupoty wypisujesz, czy ty już jest taki?

Nypel10.08.2017 20:25

Na pewno nie zdążą o to nie trzeba się martwić trzeba liczyć na siebie lub kolegów

Angelus10.08.2017 18:52

Mistrz górnictwa: jak kiedyś tąpnie lub się zapali to mam nadzieje że te "lenie" nie zdążą po ciebie przyjść...

mistrz górnictwa10.08.2017 16:00

Ratownicy do roboty ! nad ścianą niech porządki robią bo do niczego więcej się nie nadają lenie, a opłacani są lepiej niż nie jeden fachowiec w ścianie

Gość10.08.2017 14:37

Wszyscy psioczycie a przyjdzie co do czego to będziecie jeszcze płakać gdzie ci ratownicy!!!

Pokaż wszystkie opinie (13)