Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
10 sierpnia 2017

Jak poradzić sobie z nieposłusznym psem?

Jak poradzić sobie z nieposłusznym psem?
fot. pixabay

Zapewne niejeden mieszkaniec Jastrzębia miał problem z nieposłusznym psem. Niedługo będzie można dowiedzieć się, jak poradzić sobie ze zwierzęciem. 

Miejski Ośrodek Kultury i Jastrzębski Zakład Komunalny organizują wykłady z Mileną Zdrojewską - zawodowym treserem psów, behawiorystą z uprawnieniami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zaczynają się one 13 sierpnia od godziny 16.00 w Domu Zdrojowym.

Zajęcia mają na celu zachęcić mieszkańców Jastrzębia-Zdroju do adopcji zwierząt w szczególności psów z jastrzębskiego schroniska dla zwierząt. Ponadto będzie można dowiedzieć się, w jaki sposób dopasować psa do przyszłego właściciela, jak przygotować się do adopcji pupila, a także jak budować poprawne relacje z psem.

Milena Zdrojewska i Anna Dudek udzielą również porad na długie i szczęśliwe lata z psiakiem, poinformują o istotnych potrzebach psów oraz indywidualnych potrzebach każdej z ras. Jeśli masz dylemat – szczenię czy dorosły pies - behawiorysta Milena Zdrojewska rozwieje Twoje wątpliwości. Dodatkowym atutem zajęć będzie poznanie tajników pielęgnacji pupila, które przedstawi właścicielka Salonu Pielęgnacji dla Zwierząt „Labuś” Anna Dudek, zawodowy treser psów.

W akcję włączyli się również sklep zoologiczny Animals w Jastrzębiu-Zdroju oraz domowy hotel dla zwierząt i szkolenia psów Pet House, przygotowując specjalną ofertę dla uczestników warsztatów. Plan zajęć przewiduje także omówienie procesów, w jakich uczy się pies i zasad wychowawczych oraz odkrycie tajników psiego języka. Na warsztatach dowiedzieć się będzie można o obowiązkach, jakie stawia posiadanie psa oraz to, w jaki sposób poprawnie żywić pupila. Jednym z istotnych tematów warsztatów będzie „pies w mieście” - jak zadbać o potrzeby psa w miejskiej dżungli. W organizację wykładów zaangażowali się doktorzy weterynarii z przychodni dla zwierząt Lima-Vet.

Warsztaty skierowane są do młodzieży i dorosłych, liczba miejsc jest ograniczona do 30 osób. By wziąć udział w warsztatach, należy się zapisać dzwoniąc pod numer telefonu 513 160 014. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Do godz. 22:00 policjanci kontrolują pieszych Uwaga! Do godz. 22:00 policjanci kontrolują pieszych

Odbierz psa w sobotę ze schroniska Odbierz psa w sobotę ze schroniska

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
gojek14.08.2017 0:13

guano mnie to obchodzi.
Proponuję raczej dla ludzi, którzy boją się szczekającej bandy ("niech się pan nie boi, on nie gryzie")
aby poszukali odpowiedzi na pytanie G: co szkodzi naszym pupilom (psom) itd...

burek11.08.2017 7:22

Szkoda że nie zrobicie tego w inhalatorium tam " więcej " osób wejdzie nie macie głośnika i mikrofonu aby zrobić to na świeżym powietrzu tylko w ciasnej i dusznej salce ogarnijcie się

do seboc10.08.2017 22:10

Spakuj się i bądź gotów. Wyrzucimy cię!

treser10.08.2017 22:09

Żeby pies zrozumiał, należy przemówić mu do rozsądku. Znacznie szybciej zrozumie od niejednego człowienia. Żyjątka bezmózgowe przypominające ludzi nie potrafią zrozumieć żadnych argumentów, nawet jak są całkowicie racjonalne. Takie żyjątka należy wytresować. Psa nie można. Psu można pokazać jak należy się zachowywać. Na człowienia to nie działa.

Oko proroka10.08.2017 12:37

Ciebie też chyba wyrzucili i nic z tego nie wyszło dobrego dla robiących wpisy na forum jastrzebieonline

Gość10.08.2017 12:32

No i wydało się skąd się wziął sobec.

seboc10.08.2017 11:36

Zawsze go mozna wyrzucic z domu tak jak nieposlusznego syna.