Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-5°
11 sierpnia 2017

Koperta schowana w lodówce może uratować życie

Koperta schowana w lodówce może uratować życie
fot. JastrzebieOnline.pl

Koperta, w której znajduje się formularz z krótkim opisem stanu zdrowia lokatora mieszkania może pomóc uratować życie takiej osobie przez ratowników medycznych. Najczęściej jest przechowywana w lodówce ze względu na jej dostępność.

Koperta życia to akcja, która ma usprawnić pracę zespołów ratownictwa medycznego. Znajduje się w niej szczegółowa informacja na temat leków zażywanych przez daną osobę, chorób, na które cierpi i najbliższych członków rodziny. Przechowuje się ją zwyczajowo w lodówce, ponieważ łatwo jest zlokalizować w domu to urządzenie.

W koperty można bezpłatnie zaopatrzyć się w jastrzębskim magistracie, gdzie przygotowano 7 tysięcy takich formularzy. Są dostępne w Wydziale Polityki Społecznej i Mieszkaniowej.

- Koperta życia to cześć realizowanego przez nas kompleksowego programu senioralnego. Ta inicjatywa ma pomóc osobom przewlekle chorym, starszym bądź samotnym. Budzi bardzo duże zainteresowanie. I dobrze. Naszym obowiązkiem jest zrobić wszystko, by zwiększać poczucie bezpieczeństwa mieszkańców - mówi prezydent Anna Hetman.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do rannego Wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do rannego

Jastrzębski kuchmistrz pomaga seniorom Jastrzębski kuchmistrz pomaga seniorom

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Do Goliat12.08.2017 11:59

To tak jak z tobą. Trudno doszukać się jakiejś drobnej oznaki myślenia.

Halina12.08.2017 8:40

Co jedna opinia to mądrzejsza,emeryt wylicza gdzie co trzyma,goliat twierdzi że emeryt nie może być inteligentny jesteście żałośni. Trochę empatii bo tym wszystkim chodzi o bezpieczenstwo drugiego człowieka a nie o wasze głupie komentarze.

Xxx 12.08.2017 4:27

Do emeryt: dla nas dwóch, nie na nas dwóch. Myśle ze twój pies już wybiegł przed ciebie ;-)

do głupków11.08.2017 18:37

Piszecie tak kretyńskie komentarze, że aż dziw bierze, skąd u was umiejętność pisania. Ale to nawet da się zrozumieć. Cały mózg z wysiłkiem klecie kretyńskie zdania, bo nie ma już możliwości ich zrozumienia.
Zapiszemy wasze adresy i przekażemy pogotowiu ratunkowemu z prośbą żeby pod te adresy się nie śpieszyli.

noszowy11.08.2017 14:20

Koperta z kartą kredytową i pinem spowoduje dozgonną wdzięczność.

emeryt11.08.2017 14:02

Po godzinnym studiowaniu dokumentacji przebytych chorób i wykazem przyjmowanych leków ratownik zawiadamia ........przedsiębiorstwo usług komunalnych

Oko proroka11.08.2017 13:54

Koperta włożoną w kitel lekarski znacznie przyśpiesza powrót do zdrowia oczywiście z pewną sumą pieniędzy

Pokaż wszystkie opinie (13)