Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
11 sierpnia 2017

Koperta schowana w lodówce może uratować życie

Koperta schowana w lodówce może uratować życie
fot. JastrzebieOnline.pl

Koperta, w której znajduje się formularz z krótkim opisem stanu zdrowia lokatora mieszkania może pomóc uratować życie takiej osobie przez ratowników medycznych. Najczęściej jest przechowywana w lodówce ze względu na jej dostępność.

Koperta życia to akcja, która ma usprawnić pracę zespołów ratownictwa medycznego. Znajduje się w niej szczegółowa informacja na temat leków zażywanych przez daną osobę, chorób, na które cierpi i najbliższych członków rodziny. Przechowuje się ją zwyczajowo w lodówce, ponieważ łatwo jest zlokalizować w domu to urządzenie.

W koperty można bezpłatnie zaopatrzyć się w jastrzębskim magistracie, gdzie przygotowano 7 tysięcy takich formularzy. Są dostępne w Wydziale Polityki Społecznej i Mieszkaniowej.

- Koperta życia to cześć realizowanego przez nas kompleksowego programu senioralnego. Ta inicjatywa ma pomóc osobom przewlekle chorym, starszym bądź samotnym. Budzi bardzo duże zainteresowanie. I dobrze. Naszym obowiązkiem jest zrobić wszystko, by zwiększać poczucie bezpieczeństwa mieszkańców - mówi prezydent Anna Hetman.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będą zajęcia stolarskie, jogi, tańca i inne dla seniorów Będą zajęcia stolarskie, jogi, tańca i inne dla seniorów

Jastrzębskie pogotowie ma pełne ręce roboty Jastrzębskie pogotowie ma pełne ręce roboty

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Do Goliat12.08.2017 11:59

To tak jak z tobą. Trudno doszukać się jakiejś drobnej oznaki myślenia.

Halina12.08.2017 8:40

Co jedna opinia to mądrzejsza,emeryt wylicza gdzie co trzyma,goliat twierdzi że emeryt nie może być inteligentny jesteście żałośni. Trochę empatii bo tym wszystkim chodzi o bezpieczenstwo drugiego człowieka a nie o wasze głupie komentarze.

Xxx 12.08.2017 4:27

Do emeryt: dla nas dwóch, nie na nas dwóch. Myśle ze twój pies już wybiegł przed ciebie ;-)

do głupków11.08.2017 18:37

Piszecie tak kretyńskie komentarze, że aż dziw bierze, skąd u was umiejętność pisania. Ale to nawet da się zrozumieć. Cały mózg z wysiłkiem klecie kretyńskie zdania, bo nie ma już możliwości ich zrozumienia.
Zapiszemy wasze adresy i przekażemy pogotowiu ratunkowemu z prośbą żeby pod te adresy się nie śpieszyli.

noszowy11.08.2017 14:20

Koperta z kartą kredytową i pinem spowoduje dozgonną wdzięczność.

emeryt11.08.2017 14:02

Po godzinnym studiowaniu dokumentacji przebytych chorób i wykazem przyjmowanych leków ratownik zawiadamia ........przedsiębiorstwo usług komunalnych

Oko proroka11.08.2017 13:54

Koperta włożoną w kitel lekarski znacznie przyśpiesza powrót do zdrowia oczywiście z pewną sumą pieniędzy

Pokaż wszystkie opinie (13)