JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

GKS 1962 Jastrzębie wygrywa na wyjeździe

W meczu 2. kolejki II ligi GKS pokonał na wyjeździe Gryf Wejherowo 2:0 po bramkach Daniela Szczepana i Kamila Jadacha. Jastrzębska drużyna odnosi kolejne zwycięstwo ligowe.

Już w 3. minucie meczu GKS mógł zdobyć bramkę. Do rzutu wolnego na dwudziestym metrze podszedł Farid Ali, jednak jego strzał obronił Wiesław Ferra. W kolejnych minutach inicjatywa była po stronie jastrzębian, ale na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać do 23. minuty. Najpierw dobrej sytuacji nie wykorzystał Ali, po którego uderzeniu interweniował Ferra, a kilkadziesiąt sekund później po indywidualnej akcji i uderzeniu Szczepana, golkiper Gryfa wybił piłkę na róg.

Gospodarze najgroźniejszą akcję stworzyli w 29. minucie. Ze strzałem z ostrego kąta poradził sobie jednak Drazik. Ataki jastrzębskiego zespołu przyniosły skutek w 31. minucie. Po małym zamieszaniu w polu karnym Gryfa, Wiesława Ferrę płaskim strzałem pokonał Daniel Szczepan. Po zdobyciu bramki GKS  utrzymywał piłkę głównie na połowię Gryfa i nie dopuszczał gospodarzy pod bramkę Grzegorza Drazika.

Od początku drugiej połowy to gospodarze narzucili swój styl gry, próbując doprowadzić do wyrównania. Groźnie było w 51. minucie po strzale z dystansu Rafała Maciejewskiego, ale Drazik skutecznie interweniował. Odpowiedzią była indywidualna akcja Farida Alego, który będąc przy linii końcowej, zamiast na podanie, zdecydował się na strzał, z którym poradził sobie Ferra. Dziewięć minut później powinno być 0:2, ale najpierw sytuacji sam na sam nie wykorzystał Semeniuk, a chwilę później piłkę tuż nad poprzeczką przeniósł Musioł.

W 73. minucie ponownie wiele szczęścia mieli gospodarze. Po dośrodkowaniu z prawej strony na czystej pozycji kilka metrów przed bramką znalazł się Gancarczyk, ale uderzył  niecelnie. Gracze Gryfa z biegiem czasu atakowali coraz odważniej, przez co narażali się na kontry. Po jednej z nich dobrej sytuacji nie wykorzystał Marcin Ruda, jednak w 85. minucie było już 0:2, a Wiesława Ferrę celnym strzałem pokonał Kamil Jadach. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i tym samym GKS zapisuje na swoje konto kolejne trzy punkty.

Gryf Wejherowo - GKS 1962 Jastrzębie 0:2 (0:1)
0:1 - Daniel Szczepan (31 min.)
0:2 - Kamil Jadach (85 min.)

Gryf Wejherowo: Wiesław Ferra - Łukasz Nadolski, Paweł Brzuzy, Krzysztof Wicki, Jacek Wicon, Mateusz Goerke, Farał Maciejewski, Piotr Kołc, Mikołaj Gabor (78. Maciej Koszałka), Marcin Banaszak, Piotr Łysiak.

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Kamil Szymura, Kacper Kawula, Dawid Weis (76. Dominik Szczęch), Farid Ali (60. Krzysztof Gancarczyk), Tomasz Musioł (70. Marcin Ruda), Damian Tront, Bartosz Semeniuk (76. Oskar Mazurkiewicz), Kamil Jadach, Daniel Szczepan.

Sędziowali: Tomasz Marciniak (główny) oraz Krzysztof Nejman, Marcin Janawa (asystenci)
Żółte kartki: Goerke (Gryf) oraz Ali, Gancarczyk (GKS).