Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
10 sierpnia 2017

Kolejny upalny dzień w mieście. Uwaga na burze!

Kolejny upalny dzień w mieście. Uwaga na burze!
fot. Shutterstock

W czwartek zapowiada się upalny dzień. Według prognoz temperatura przekroczy 30 stopni C. Możliwe jest też wystąpienie burz w naszym rejonie. 

To będzie kolejny bardzo upalny dzień.  W ciągu dnia, najwyższa temperatura występuje pomiędzy godziną 15.00 a 18.00, a nie jak się powszechnie sądzi – w południe, zaś największe promieniowanie UV notowane jest w godzinach 12.00-13.00. Wraz ze wzrostem temperatur znacząco wzrasta też ryzyko odwodnienia oraz przegrzania organizmu. Upał może doprowadzić do wystąpienia udaru słonecznego lub cieplnego, który jest stanem zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu.

Lepiej zostać w domu i unikać przebywania na świeżym powietrzu. Jeśli już trzeba gdzieś wyjść trzeba pamiętać, aby wziąć ze sobą butelkę wody. Warto pamiętać również o nakryciu głowy.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak ochronić się przed burzą? Jak ochronić się przed burzą?

Uwaga! Dzisiaj możliwe burze! Uwaga! Dzisiaj możliwe burze!

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
............10.08.2017 12:08

Lepiej siedzieć w domu z sebocem

opalacz10.08.2017 11:28

Ja pytam - gdzie te tropikalne upały ??? Ani się poopalać nie można, słońce nie praży, niejednokrotnie się zachmurzy. Co to za prognoza ?

Pietrek10.08.2017 9:06

Rozsądek przeważył. Zostaję w domu. Dobrze, że mogę tak zrobić.